modnar

Má odběr krevní plazmy nějaké závažné nevýhody?

Dobrý den,
jistě jste si všimli reklam na darování krevní plazmy. Zajímalo by mne, zda to má nějaké negativní dopady na naše zdraví jak z krátkého, tak dlouhodobého hlediska?
Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Kepler

S darováním plazmy se tělo zbavuje důležitých hormonů, vitamínů a minerálů, jejichž doplnění je nezbytné pro chod těla a vývoj buněk – tělo by jinak vstřebávalo chybějící látky na úkor kostí, zubů, svalů a nervů, čímž hrozí nevratné poruchy vývoje a stavby těla. Je tedy nutno dárcovství plazmy důkladně zvážit.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Darov%C3%A1n%C­3%AD_krve#Odb%C4%9Br_krev­n%C3%AD_plazmy

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.