NikolkaCZE

Darování krve nebo plazmy

Jak to funguje když jde někdo darovat krev nebo plazmu. A je za to nějaké finanční ohodnocení ??

Nejlepší odpověď
briketka10

http://www.tvo­jepenize.cz/35-vydelej/146-darovani-krevni-plazmy-podrobneji/
plazmu můžete darovat po dovršení 18let věku a měla byste být zcela zdráva, odměna činí 400,–Kč

Další odpovědi
anonym

Lze max. odečíst 8000. Vyžádat si potvrzení o odběru za rok na transfůzní stanici a předat účetní. U plazmy vám odeberou krev, z které odstředí plazmu a krev se vrací. Lze darovat, tuším, 1× za 14 dnů narozdíl od odběru krve (1× za 3 měsíce).

Bettka66

Cauky, ja mohu caraplasma take jedine doporucit. :)

TominkaFuky

Darováním krevní plasmy v první řadě pomáháme. Dárce plasmy může být stejně tak jako dárce krve bezpříspěvkový. Je na rozhodnutí každého dárce, zda si vezme finanční náhradu. Náhrada je určena ke kompenzaci času stráveného na odběru, nákladů na cestu do odběrového centra nebo na nákup potravin doporučených k doplnění bílkovin po odběru. Bezpříspěvkový dárce si může uplatnit stejné výhody, které plynou ze zákona i pro dárce krve – tedy den placeného volna či snížení daňového základu. Některé zdravotní pojišťovny poskytují i další výhody. Jinak já doporučuji centra cara plasma a musím teda říct, že jsou tam výborní. Toto centrum mohu jen doporučit.

Vercule

Ahoj, mohu se na to centrum caraplasma zeptat? Takto… Darovat jsem nikdy nebyla, ale uvažuju, že bych zašla. A o tomto centru uvažuju. Jen nevím, jaké jsou vlastně podmínky pro dárce? Je nějaké zdravotní omezení?

Derrynka

Na web caraplasmy ses koukala? :) Oni tam mají vše hezky a podrobně popsané. Takže tam najdeš vše. A pokud snad něco ne, zavolej jim, jsou velmi příjemní, milí a na vše ti odpoví.

Vercule

Díky moc. Jojo, je to pravda, mají to moc hezky popsané. Využila jsem toho jejich rezervačního systému a do caraplasmy jsem objednaná na první odběr. Docela se těším :)