taborsky ruda

Lze uchovat sulc (huspeninu) zmrazením ?

Nejlepší odpověď
tom004

Dobré ráno.Zmrazit se dá,ale po rozmrazení je z něj nedobrá záležitost.Ale dá se znova převařit a nechat ztuhnout.Kdysi jsem to vyzkoušel a po rozmrazení vyhodil.

Další odpovědi
suaeda

Rovněž nedoporučuji sulc zamrazovat. Také jsem to dříve vyzkoušel a moc k jídlu to nebylo.

jaza

Oproti předešlým odpovědím já huspeninu /sulc/ zmrazuji a je tak, jak jsem ji udělala. Ale je nutné dodržet určitá pravidla. Po dovaření nechám pouze 10–15 min. odstát a pak ji horkou nalévám do umělohm. krabiček s pevným víkem. Okamžitě zavíčkuji, nechám vychladit a opak teprve dávám do mražáku. Ke spotřebě vytáhnu krabičku z mražáku, neotvírám – velice důležité – a nechám ji v kuchyni rozmrazit. Dělám to vždy večer a ráno se již může otevřít. Huspenina je úplně jako čerstvá.