Avatar uživatele
Weroniq

Lze sny nějak přivodit nebo ovládat?

jde si nějakým způsobem před spaním vsugerovat představu o jaké chceme mít sen např. místo noční můry být radši někde na nějakém pěkném místě? a když už se zdá zlý sen, lze ho nějak ovládat, zvrátit jeho průběh?
Doplňuji:
rynek878: ano, Počátek je brilantní film a ráda bych taky byla architektem svých snů :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? rynek878, Elk, Syd, anonym, rygol, Kaxx, akvidzerp před 4608 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Sny jdou ovlivnit.

Zkuste si přečíst článek, v němž se dovíte, co máte udělat, aby se vám zdály sny na přání.

Zdroj: http://www.duchno­.estranky.cz/clan­ky/zajimavosti/sny­.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

No, nevím, co na to odborníci, ale pokud usínám a intenzivně na něco myslím, většinou se mně o tom i zdá.
Dokonce mám zkušenost, že škaredý sen jsem dokázal přerušit ve spaní myšlenkou „je to jen sen“ a probudil jsem se 🙂
Zvrátit, to ne..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
rynek878

Před pár minutami jsem dokoukal tento film,který je přesně šitý na Vaši otázku:

Zdroj: http://www.csfd­.cz/film/254156-pocatek/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

si myslim, že ano.
někdy se mi celý týden, dny sní „seriál“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

Ano, sny se můžou částečně ovládat, ale nedokáže to každý!
Pořiď si nějaký pěkný lapač snů, aby chytal tvé noční můry :)
Také záleží jak se ty cítíš, co prožíváš – říká se, že ve snech řešíš věci, které ti nejdou vyřešit v denním světle – do snů se promítají například problémy ve škole – strach z písemek a zkoušení nebo když tě čeká důležitá, zlomová životní situace.
Někdy nám sny chtějí i něco říct – poradit při řešení zapeklitého problému, varovat nás, že se něco blíží, ať už dobrého nebo špatného a tak. Jestli chceš porozumět svým snům pořiď si snář, zapisuj si sny po probuzení a hledej jejich význam – když nebudeš mít problémy v reálném životě, neměly by tě obtěžovat zlé sny nebo noční můry.
Také je prokázáno, že někteří lidé dokážou uprostřed snu poznat, že to není realita, že se jim to zdá a dokážou svůj sen ovlivnit, přizpůsobit si ho, zasáhnout a nebýt jen bezmocným divákem… :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
natushka

ano jde.tvoje sny vypráví o tom,co jsi v den prožila.to co bylo pro tvůj mozek neužitečné-tak tyto informace při usínání vymazává a ty,které bere jako nejvíce užitečné-tak z těch se ti zdá sen.když tvrdíš že jsi,,neměla,,dnes sen tak lžeš,protože každý den máš sen.jen někdy jsi více unavená-proto si ho nepamatuješ sny=přehrávání nejdležitějších chvil dne-jen trochu opravené tvým mozkem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
eLx

zadej si do google: Lucidní snění

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek