barunka4202

Lze připálit vodu? :D

Nejlepší odpověď
anonym

Ne, ale lze připálit-spálit nádobu, z níž se všechna voda vyvařila (odpařila).

Další odpovědi
mosoj

Pokud se ti nevypaří tak ano.
Doplňuji:
Jinak v chemické analýze se provádí stanovení odparku. To je to co zbyde po odpaření vody z roztoku.. Takže i to by se dalo nazvat připálená voda.

Kelt

Vodu připálit nelze, Když budeš zahřívat pramenitou vodu, můžeš získat vykrystalizované soli na povrchu nádoby – kotelní kámen. Jedná se o vápenaté soli, předevší uhličitan, dále soli hořčíku a jiné, závislé dle složení.

Mattes99CZ

Teoreticky ne, jelikož voda se při 100 C dostane do varu tudíž se začne rychleji vypařovat jak na povrchu tak v celém objemu, pokud v ní samozřejmě nejsou žádné pevné složky jako rýže apod.

elektrikář

Mně se včera podařilo připáli čaj. Dal jsem si jej hřát a šel na zahradu. Nyní jej nemohu vyškrábat z kastrolu.

led

mosoj, zaujímavý doplnok.Takéto spojenie by ma nenapadlo. :)