M-Rock

Lze podomácku vyrobit koncertové programovatelné osvětlení?

Mám 3 barevná světla a stroboskop. Lze vytvořit obvod, samozřejmě nejspíš s nějakým programovatelným CMOS a poté z netu stáhnout program, ve kterém lze načasovat svícení a spouštění? Máte někdo takovou zkušenost?
Doplňuji:
Mám již podobný systém, o všem nelze programovat. Lze pouze ovládat citlivost světel, která reagují na signál z mikrofonu. To je ta barevná hudba.

Nejlepší odpověď
mosoj

Za krále klacka se tomu říkalo barevná hudba a dokázal to zbastlit každý amatér. Nebyla ale součástková základna jako dnes. Dnes je radost něco tvořit a mít nějakého koníčka.
Doplňuji:
Byla to vlastně kmitočtová vyhýbka ( jako u reprobeden) a několik spínaných obvodů, které byly spínány každý jíným rozsahem kmitočtů.

Další odpovědi
Michal Kole

Hledej pod názvy barevná hudba.

Jen to budeš muset „přepočítat“ na větší zatížení a použít součástky, které to zvládnou nebo spíš přes nějaké relé, co bude spínat světla.

P.S. Potřebě zkoušky dle 50/1978 S.b se asi nevyhneš když to bude potřebovat napětí 230 V nebo spíš 400 V, aby to bylo rovnoměrně rozděleno do 3 fází.