MonkeyKing

Lze na tento fotoaparát nasadit filtr?

http://www.me­gapixel.cz/pa­nasonic-lumix-dmc-lz20-cerny#product-sec-acc

A na vůbec nějaký levný foťák?

Odpovědi
mosoj

Nelze. kdyby jsi rozklikl dále „parametry“, máš to tam napsané.
Na některé kompakty ano.
Doplňuji:
Na ten nejlacinější segment foťáků, vzhledem k tomu, k čemu jsou určeny se filtry nedávají.
Možnost filtrů mají na př. SL 260 Fuji, L310 Nikon, DMC-FZ 62 Panasonic

rigormortis

Na každý foťák lze nasadit filtry…můžeš si je dokonce sám vyrábět a upevňovat, jde jen o zručnost.
Dříve to bylo úplně normální, jen nečekej s nějakým závitem na objektivu. Problém je v tom, že tyto foťáky nechávají úplně zajíždět objektivy do těla foťáku…tudíž není místo na nějaké předsádky a závity na filtry.
Abyh odpověděl: ne.