postcd

LCD/LED monitory a zrak, na který parametr si dát pozor?

Na rozdíl od CRT monitorů u LCD prý již není důležitá frekvence Hz kvůli zátěži očí (četl jsem to v diskuzi na zive.cz) tak se chci zeptat, na který jiný parametr/y u LCD/LED monitorů se dívat když chci aby co nejméně unavoval monitor oči? co doba odezvy? proč?

Odpovědi
gecco

Monitor na co???
Pokud jde o odezvu, je důležidá pro rychlé dynamické změny obrazu, u statického je nepodstatná…
Spíše je důležitý jas a kontrast.

led

Nastavenie základných parametrov – jas, kontrast, farebná teplota, nezabudnite aj na osvetlenie pracovnej polochy a okolia monitoru, ako aj samotné nastavenie rozlíšenia, aj to má vplyv na kvalitu obrazu vnímaného vašim zrakom.
PS
Ďalší parameter, vplývajúci na zrak a nervovú sústavu, na ktorom trvajú hlavne rodičia a lekári, je doba pozerania sa na rýchlo pohybujúce mihotavé výjavy na monitore pri akčných hrách. Tu je dôležitá aj odozva monitoru, tj schopnosť rýchlych dynamických zmien