Kůže, Lupénka. Hodně se píše, málo se ví. Co může být příčinou?

Můžete odpovídat i jako laici. Může to souviset se stěnami tlustého střeva – perforace, a nebo je to dědičná nemoc? Proč se u někoho lupénka objeví, a někteří neví co to je? Je to nedostatek minerálů, nebo vitamínů? A nebo jde o závažnější poruchu? Myslíte že je to věc autoimunity? Jaké vědomosti vám sdělují webové stránky, jaké lékař/ka, nebo je jiné vysvětlení? Éčka v potravinách?

Sdílejte si své zkušenosti.

Nejlepší odpověď
annas

Můj názor. Lupénka má příčinu v nevyrovnané energii jater. Seznámila jsem se s čínskou medicínou, sama léčím bylinkami příčinu choroby, nikoliv následky. Je to běh na dlouhou trať, ale úspěšný.

Vlastní zkušenosti.
Rady bylinkáře v odkazu

http://www.de­dekkorenar.cz/cho­roby/kuze/lupen­ka.html

Další odpovědi
mosoj

Nic jiného než laickou odpověď zde nejspíš nedostaneš.

Podle mých vědomostí se jedná o autoimunitní onemocnění s vlivem dědičnosti.
Autoimunitních onemocnění přibývá a souvisí to se zhoršováním životního prostředí ve kterém žijeme a s tím co jíme ( a jsme u E-ček).

Také mám autoimunitní onemocnění – myositidu.
Je to pěkné svinstvo, jako vedlejší projev myositidy je nádorové onemocnění. U mně je také ještě příčina to že jsem celý život dělal v chemickém průmyslu.

Drahuška

geny – ve větší míře…vycházím z toho, že se v některých rodinách dědí…přes koleno… 😉

beluška

Lupénka? Sama jsem ji měla, v drobné míře, hodně let. Zajímavé je, že od dubna počínaje do října konče. Zničeho nic se ztratila a tak celá léta. Takže žádné dráhy, jak píše Annas. Nevyzpytatelné postižení, záleží i na psychické pohodě, já jsem o lupénku přišla pobytem v Egyptě, hodně slané moře to byl ten pravý lék. Přišla jsem na to pozdě, ale já jsem si na lupču ani nestěžovala. Jsou ale opravdu vážné případy a ani lázně Lipová jim moc nepomohou. Asi je to i genetické, s pomocí okolních vlivů. Všem držím palce.