Avatar uživatele
anonym

Kůže, Lupénka. Hodně se píše, málo se ví. Co může být příčinou?

Můžete odpovídat i jako laici. Může to souviset se stěnami tlustého střeva – perforace, a nebo je to dědičná nemoc? Proč se u někoho lupénka objeví, a někteří neví co to je? Je to nedostatek minerálů, nebo vitamínů? A nebo jde o závažnější poruchu? Myslíte že je to věc autoimunity? Jaké vědomosti vám sdělují webové stránky, jaké lékař/ka, nebo je jiné vysvětlení? Éčka v potravinách?

Sdílejte si své zkušenosti.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Andělé před 4446 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Můj názor. Lupénka má příčinu v nevyrovnané energii jater. Seznámila jsem se s čínskou medicínou, sama léčím bylinkami příčinu choroby, nikoliv následky. Je to běh na dlouhou trať, ale úspěšný.

Vlastní zkušenosti.
Rady bylinkáře v odkazu

http://www.de­dekkorenar.cz/cho­roby/kuze/lupen­ka.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Nic jiného než laickou odpověď zde nejspíš nedostaneš.

Podle mých vědomostí se jedná o autoimunitní onemocnění s vlivem dědičnosti.
Autoimunitních onemocnění přibývá a souvisí to se zhoršováním životního prostředí ve kterém žijeme a s tím co jíme ( a jsme u E-ček).

Také mám autoimunitní onemocnění – myositidu.
Je to pěkné svinstvo, jako vedlejší projev myositidy je nádorové onemocnění. U mně je také ještě příčina to že jsem celý život dělal v chemickém průmyslu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drahuška

geny – ve větší míře…vycházím z toho, že se v některých rodinách dědí…přes koleno… 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beluška

Lupénka? Sama jsem ji měla, v drobné míře, hodně let. Zajímavé je, že od dubna počínaje do října konče. Zničeho nic se ztratila a tak celá léta. Takže žádné dráhy, jak píše Annas. Nevyzpytatelné postižení, záleží i na psychické pohodě, já jsem o lupénku přišla pobytem v Egyptě, hodně slané moře to byl ten pravý lék. Přišla jsem na to pozdě, ale já jsem si na lupču ani nestěžovala. Jsou ale opravdu vážné případy a ani lázně Lipová jim moc nepomohou. Asi je to i genetické, s pomocí okolních vlivů. Všem držím palce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek