Kterým elektronickým součástkám vadí magnetické pole?

Koupil jsem si magnetickou misku (http://www.ges­.cz/cz/magnetic­ka-miska-rs-10-GES07402845.html) a jde mi o to, které elektronické součástky si tam nesmím odkládat.

Nejlepší odpověď
tom004

Dobré ráno.Obecně platí,že s vyšším EM polem,by neměli přijít do styku tzv. aktivní součástky (tranzistory,I­O,ap.).I proto,se v elektronických obvodech,používá stínění,jednak,k o­drušení,a ochraně před tímto polem.Já osobně bych do ní neukládal ani pasivní součástky,jako odpory,konden­zátory,ap.Pou­žívám boxy z umělé hmoty.
baghira,beru.Špatně jsem to napsal.Šuplata jsou plastová,obal(schrán­ka),je kovová.Žádná statika nehrozí.A boxy jsou navíc přišroubovány na zdi. 🙂

Další odpovědi
Hlada

Žádným. Spíš jsou nepříjemné zmagnetované nástroje.

baghira

Nevadí prakticky žádným. Teda nebyl bych si úplně stopro jistý u polem řízeného mosfet tranzistoru nebo tak něco, ale běžné součástky jsou v pohodě. Určitě víc v pohodě, než procesor v plastovém boxu (statická elektřina) :)

KdoSiOdJinud

Pohybujeme li vodičem v magnetickém poli vzniká na jeho koncích elektrické napětí. Z toho bych vycházel, součástkám to vadit nebude, budou se chovat tak jak mají podle fyziky. Ale mi tyhle vlivy označujeme za rušení a to je třeba řešit. :) Některé součástky naopak střídavé magnetické pole využívají