annas

Který významný ruský básník, prozaik a dramatik, dnešní jubilant, patří k představitelům ruského romantismu?

Stejně jako A. S. Puškin píše v jednom díle o tzv. zbytečném člověku. Proč je zbytečný?

Další autorovo známé dílo je poema Démon. Koho si pod pojmem démon představujete?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Dílo M.J.L. o zbytečném člověku se jmenuje Hrdina naší doby – hl. hrdina jakožto aristokrat se rozhodne žít v nižší společnosti. Hledá lásku, přátelé, ale nenachází, stává se tak pro společnost nepotřebným,ne­užitečným. Dokonce způsobí smrt, nejenom svou, ale i svých blízkých.

Osobně si démona představuji jako nějakou nadpřirozenou bytost, opak anděla, někoho, kdo v temných uličkách unáší špatné lidi a má malé růžky a velké špičáky, mohutné ruce…
Jinak přesný/správný výklad démona určitě nabídne Wikipedie, jen si hraji s fantazií..

Poéma je zajímavá až smutná – démon odsouzený k věčné samotě touží po štěstí, lásce, ale protože je to duch, symbol zla, který rozsévá smrt, zabije polibkem svou vyvolenou, předtím i jejího snoubence. Nakonec zůstává zase sám.

Další odpovědi
hanulka11

Michail Jurjevič Lermontov
Démon je v mytologii a náboženských představách bytost nebo nadpřirozená síla, lidem prospěšná či škodlivá , v díle popisuje skutečnou osobu, která je inteligentní ,chytrá ,ale cítí se být zbytečná…proto -zbytečný člověk