annas

Který spisovatel se jako první autor pokusil příbližit ruskou literaturu západní civilizaci?

Dnešní jubilant. Před dvěma třemi dny dávali v TV film natočený podle jeho románu – autor odsuzuje války. Na náměty románu vznikla stejnojmenná opera. Kdo ji složil?

V kterém díle autor vytvořil nejkrásnější obraz ženy v literatuře?
Doplňuji:
Kapko, děkuji. Jubileum se slaví při narození, nikoliv při úmrtí.
Omlouvám se.

Nejlepší odpověď
vagra

Jde o Lva Nikolajeviče Tolstého a Operu Vojna a mír,kterou složil Sergej Prokofjev.
Dnes je tomu sto let,kdy zemřel.
Pravděpodobně máte na mysli román Anna Karenina.

Další odpovědi
hanulka11

Ale přesto jsem přesvědčená ,že to Tolstoj byl , jeho Vojna a mír zhudebněná Sergejem Prokofjevem a román Anna Kareninna zapadají do otázky. Dnes slaví výročí úmrtí .

kapka

Vím, že v Rusku mívali trochu jiný kalendář, ale až takhle? Že by člověk narozený 28.srpna slavil jubileum až 20.listopadu? 🙂

kapka

To hanulka: Aha, tak to jo, moc hezké jubileum. 🙂 Já to sama nevím, kdo to byl. Třebas Tolstoj… 🙂