Avatar uživatele
Elk

Který skokan na lyžích skákal jako první V stylem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, aramah, iceT, Ajeto před 4862 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Našla jsem, že V-styl prosadil švédský skokan Jan Boklöv. Začal jej používat v roce 1985, ale od rozhodčích, kteří vyžadovali paralelní styl, dostával vysoké bodové srážky. Jeho V-styl byl považován za nepohledný a špatný. Jenže Boklövův styl měl i tak výsledky. I přes nepřízeň stylových rozhodčích 10. prosince 1988 vyhrál v Thunder Bay svůj první závod světového poháru a nakonec vyhrál i celý ročník světového poháru.

Doplňuji:
Mně začal zlobit počítač a trvá strašně dlouho, než se stránka načte. Nedá se nic dělat.DLouho jsem čekala. Jinak je to náhoda, záleží opravdu, kdo je rychlejší.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V-styl

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

toto je mi hodně vzdálené ,ale něco jsem o tom našla

V-styl prosadil švédský skokan Jan Boklöv. Začal jej používat v roce 1985, ale od rozhodčích, kteří vyžadovali paralelní styl, dostával vysoké bodové srážky. Jeho V-styl byl považován za nepohledný a špatný. Jenže Boklövův styl měl i tak výsledky. I přes nepřízeň stylových rozhodčích 10. prosince 1988 vyhrál v Thunder Bay svůj první závod světového poháru a nakonec vyhrál i celý ročník světového poháru

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V-styl

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ajeto

děvčata neopisujte, to se nedělá

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Když se můj táta dívával na skoky na lyžích,tak většinou nejdál doletěli,ti co používali tento styl,já si např.pamatuju na Maty Nikaenena,nebo tak tak nějak podobně se jmenoval,a vím že tak skákali hlavně Seveřané.Dnes tak skáčou skoro všichni,jenže tehdy třeba neskákali Japonci,nebo hrozně málo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek