Kepler

Který klasický hudební nástroj považujete za nejdokonalejší?

Tedy nemyslím ty elektronické napodobeniny nebo nové výmysly. Na co lze zahrát skoro všechno?

Nejlepší odpověď
ivzez

Varhany a kytaru.
Ale říká se, že nejdokonalejší hudební nástroj je lidský hlas.

Další odpovědi
anonym

Za mě rozhodně klavír / piano. Dá se na něj zahrát téměř vše a z hudebních nástrojů mi zní asi nejlépe. Takže souhlasím s Brblalem.

Brblal

Já považuji za dokonalý klavír, sám jsem na něm hrál (kdysi na základce), zde 2 ukázky:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=EPUpURbLCXk

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=1pjQ7qYQU90

V první ukázce hraje ukrajinská klavíristka perfektně Bugatti Step od Jaroslava Ježka.

V druhé ukázce hrají Ondřej Brousek a Ondřej Brzobohatý pěknou směs písniček (když si kliknete pod videem na to ZOBRAZIT VÍCE ukáže se seznam). Je to ze Silvestrovského pořadu, mě se to líbí, co sestavili a jak to zahráli.

V obou ukázkách jsou jen klavíry, nic více, žádný jiný hudební nástroj.

Pruzkumnik

Jednoznačně Triang

Drap

housle

xxx3

Varhany, zároveň je to ukázka toho, že i před několika staletími byli lidé schopni naprojektovat a precizně vyrobit velmi složitý mechanismus, protože velké varhany obsahují i několik tisíc píšťal. A to samozřejmě nejde jen o počet rejstříků, ještě to musí být správně sladěné a navržené vhodným způsobem pro určitý prostor.

annas

Nedá se jednoznačně napsat. Každý nástroj má něco jiného, co člověka zaujme.

Myslím si, že to může být akordeon. Je to vícehlasý nástroj, dá se na něj zahrát vše – od Vlacha po Bacha

Objevuje se v lidové, jazzové, vážné hudbě, ale i ve folku.

Arne1

Varhany. Obsáhnou prakticky všechny ostatní nástroje

hapiky

I z tvrdého big-beatu jde s klavírem udělat pěknou liriku.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=2-DhlrMqKNk

Klaproth

Dudy!

Kelt

Tak kytara je orchestr v malém a to co předvádí třeba Štěpán Rak je fascinující. Podobně například klavír, akordeon a pod. Ale skoro všechno nezahraješ na každý nástroj. Každý nástroj má určitý rozsah tónů od nejnižšího po nejvyšší. Určitou technikou je možné zahrát i vyšší tóny než je určeno možností například strun na kytaře.

Kepler

xx3: to by mě zajímalo, jak bys na varhanách zahrál třeba jen „blbé“ Beatles? Asi by to nebylo ono.

xxx3

Tak ono by to jistě šlo, stejně jako originál by to samozřejmě neznělo, ale to ani na ten klavír.

Dochy

Hmm a co tohle
http://www.you­tube.com/watch?v=27cS1pD­WcQQ
http://www.you­tube.com/watch?v=gos­w3PodEwA
na pianu? 😉
Zkrátka každý nástroj má něco do sebe.....

Kepler

Brbral: Ano,podle mě je to taky klavír. Ten Bugatti step od Jaroslava Ježka je naprosto geniální. No a mít smysl pro humor hudební: zaplaťpánbůh zato!
Díky, potěšil jsi mně,

Brblal

OK, mě ty dvě ukázky zaujaly, dobře se to poslouchá…