Džanička

Může se člověk který neumí hrát na kytaru rovnou učit hrát na elektrickou??

Jakým způsobem vlastně elektrická kytara funguje, to se zapne do zásuvky, nebo do nějakého zesilovače, nebo jak to funguje..
Doplňuji:
Díky, a pokud nebude elektrická kytara připojená k zesilovači, může se na ní hrát jako na normální? Jako když odepnu ten kabel, jde to vůbec?? Jaký to má zvuk, nebo taky není nic slyšet??

Nejlepší odpověď
honzikd

Samozřejmě, že může.

Elektrická kytara funguje na principu elektromagnetické indukce. Chvění ocelové struny v elektromagne­tickém poli snímače se indukuje slabý střídavý signál, který se zesiluje např. v kytarovém zesilovači (znalci prominou polopatické zjednodušení). Další metodou, jak převést mechanické chvění na elektrický impuls je použití piezo snímače – tak se snímají akustické kytary.

Doplňuji:
Ad. Drap:

Nesouhlasím – elektrická kytara samozřejmě slyšet je, i když nesrovnatelně méně, než kytara akustická (to bych považoval při učení se hrát dokonce za výhodu).

Další odpovědi
Drap

Může začít hrat hned na elektrickoui. Výhodnější však je a lépe pro učení, začít klasikou. El kytara musí mít zesilovač, jinak by nebylo nic slyšet.

ponovotny

když chcete hrát na elektriku je asi nejjednodušší pořídit si tzv. combo- tj. kombinovaný zesilovač s reproduktorem a k němu rovnou připojíte kytaru a hotovo. když nemáte elektriku zapojenou zní to co by jste na ní hrála tichoučce, protože elektrika nemá ozvučné tělo ale na cvičení to může stačit.
Doplňuji:
nevím jak to mylslíte s hraním vážně a kolik do toho chcete investovat, ale doporučuji oslovit někoho kdo tomu rozumí a zajít s ním do prodejny a v klidu vybrat nástroj a hlavně nekupovat žádné sety a už vůbec ne na netu- to je všechno šizunk. Je tedy pravda, že i mezi šizunkem, kdyby jste si mohla vybírat a rozuměla tomu tak jeden z deseti může být slušný nástroj, ale je to 1:10 že pořídíte šunt, který buď nebude ladit, nebo na něm bude špatně něco jiného. Určitě není od věci když budete chtít ušetřit kouknout na inzeráty, tam za cenu setu z číny pořídíte slušnější nástroj

Jsemtady

Jiste jde to, mno idealni je koupit celej set, na netu jsou cenove komplety pod 3000kc. Bez zapojeni to skoro nehraje.

Hlada

Z hlediska učení se není mezi elektrickou a akustickou kytarou podstatný rozdíl. Mnohem větší rozdíl je mezi jednotlivými modely. Jsou rozdílné tvary krku i rozdílné menzury. Bylo by dobré nechat si poradit a ošahat si víc modelů. I elektrická kytara je slyšet, takže se dá nouzově cvičit i bez zesilovače. Nízkolubová je hlasitější, než prkno. Není to ale plnohodnotný zvuk. Ten se dá získat jen přes zesilovač. Do cesty se zpravidla zařazují různé tvarovače signálu. Kombo pro domácí cvičení i se základnímu efekty se dá koupit do 2 000.

Zdroj: http://www.hnjih­lava.cz/produc­t/nastrojove-aparaty_-komba/pro-elektricke-kytary/ibanez-ibz-15gr/471

Jana5678

S manželem jsme velcí fanoušci Hany Zagorové a rádi si doma hrajeme i zpíváme její písničky. Manžel dlouhá leta hraje na klarinet a já na kytaru, a aby byla naše muzika ještě lepší pořídila jsem si nové combo. Pro manžela jsem koupila nový <a href=„https:/­/www.topmuzika­.cz/magazin/jak-vybrat-dechovy-syntezator/“>syn­tezátor</a>, který si již dlouho přál, aby mohl ve své hře používat nové zvuky.

veselator1

Podle mě je toto věc názoru. Pokud víš, že v budoucnu budeš chtít hrát na elektrickou kytaru, tak je dobré začít rovnou u ní. Pro některé lidi je to i jednodušší. Je tam ovšem ta zmíněná nevýhoda, že pouze samotná kytara nestačí a je potřeba i nějaké kombo. Další omezující faktor může být například i hluk a sousedi. Pokud by to u tebe byl problém, tak by asi akustická kytara byla do začátku lepší volba. Celkem slušené se už dnes dají sehnat za pár tisíc, viz například https://www.top­muzika.cz/kate­gorie/akustic­ke-kytary-561/

Drap

honzikd – slyšet je ale tak málo a nejasným tónem, že učit se opravdu hrát by asi takto nešlo. Chytat akordy to ano ale opravdu hrát určitě ne. A takto se může učit i na normální, pokud nebude brnkat.