Tomáš Veselý

Jaký hudební nástroj je podle vás nejjednodušší?

Zdravím. Zajímalo by mě, jaký je podle vás nejjednodušší hud. nástroj? Vím, že každý nástroj je svým způsobem „těžký“, ale chtěl bych vědět, které jsou jednodušší v porovnání s ostatními. Díky moc za vaše názory! :) ps. Hraju cca 3 týdny na kytaru a chci se učit i na foukací harmoniku.

Nejlepší odpověď
Kepler

Tak nejjednodušší by byl asi vozebouch, ale po tom asi zrovna netoužíš. Foukačka není těžká, ani zobcová flétna ne, ale záleží na tom jakou úroveň od sebe očekáváš. Pokud bys chtěl být výrazně nadprůměrný hráč, pak jsou obtížné i tyto nástroje.

Další odpovědi
Kulpix

Tak já jsem bubeník. Bicí jsou v porovnání s ostatními nástroji docela oříšek, protože se musíš naučit ,,rozsynchroni­zovat" údery nohama a rukama.
Jako dobré je určitě to, že se v podstatě nemusíš učit klasické noty, protože se používají jenom ,,noty na buben" 🙂

Z těch lehčích nástrojů by to asi byli všelijaké perkuse. Ty ale asi myslíš, nějaký plnohodnotný nástroj, že?

Foukací harmonika taky asi není nijak těžká, pokud umíš klasické noty. Tam jde hlavně o to, naučit se při hraní správně dýchat.

Z těch lehčích by to ještě asi bylo: Trubka.pozoun,kla­rinet,kytara,kon­trabas aj.

xxx3

pokud chce člověk být rychle schopný „zahrát“ nějakou písničku, pak se dá za vhodný označit nějaký klávesový nástroj. Přesto platí, že vynaložené úsilí odpovídá výsledkům. Člověk sice na klavír může poměrně brzy „zabrnkat“ písničku, k opravdovému hraní je ale mnohem delší cesta. Jsou to minimálně stovky hodin.

ivzez

Dlaně, hřeben, dvě lžíce, …

Nejjednodušší je pro člověka ten nástroj, který už dobře zvládnul.
[Opět chybně formulovaná otázka → myslím, že chceš vědět, který
hudební nástroj považujeme za nejjednodušší.]

xxx3

Kulpix: tak ty vyjmenované „lehčí nástroje“ nebudou lehčí ani omylem. To možná tak zobcová flétna a to ještě jen do určité míry.