Který anglický námořník z roku 1705 inspiroval k napsání nejznámější knihy?

Nejlepší odpověď
BEAES

Robinson Crusoe, námořník z Yorku, jeho život a neobyčejná dobrodružství je kniha od anglického autora Daniela Defoa. Jako základ příběhu sloužilo Danielu Defoeovi vyprávění o skotském námořníkovi Alexandru Selkirkovi, který byl roku 1705 za trest vysazen z lodi. Na ostrově v Tichém oceáně prožil čtyři roky a čtyři měsíce, než byl náhodou nalezen a dopraven zpět do Anglie. Kniha je napsána v ich-formě.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ro­binson_Crusoe