Rokio

Kterou známkou byste ohodnotili tuto moji úvahu?

Vlasy VS pleš

Mnoho lidí na světě má vlasy, ale zároveň existuje i řada lidí, kteří mají pleš. V tomto slohovém útvaru si vlasy i pleš definujeme a řekneme si i jejich výhody, ale i záporné stránky.

Vlasy má ten člověk, který nemá „absolutní“ pleš. I plešatý člověk může mít vlasy, pokud není plešatý úplně. Bujnou kštici má obecně více lidí než pleš, protože průměr navyšují ženy.

Jaké jsou výhody vlasů? Nesporná výhoda vlasů je taková, že nám není v zimě zima. Také jsou estetické a můžeme mít vlasy v různých barvách na rozdíl od pleše. To jsou výhody vlasů. Vlasy vyžadují péči, a to jak česání, tak i stříhání. Musíme je také mýt a můžeme mít vši, což u plešatých neplatí. Další nevýhoda vlasů je taková, že nám můžou překážet ve vidění (dlouhá ofina) nebo nám můžou překážet jinak. Také nám za ně může někdo tahat, což se může stát u malých dětí, když zlobí nebo i dospělým lidem při rvačce.

Jaké výhody má pleš? O pleš se nemusí starat, takže nám odpadají všelijaké náklady na hřeben, šampóny, nůžky nebo holiče. Také nám nepřekáží ve vidění a pro některé ženy může být i magnetem. Pleš často nosí mladíci, protože působí stylově. Lidi bez vlasů také nemůže nikdo tahat za vlasy, protože žádné nemají, což je nesporná výhoda při soubojích. Také tím odpadá trest ve formě tahání za vlasy. Pokud se dítě ostříhá do hola, rodiče je nemůžou tahat za vlasy. Mezi další výhody pleše je ta, že můžeme nosit paruky, což je v případě husté kštice nemožné, protože vlasy by nám překáželi. Můžeme nosit různé paruky různých tvarů. Pleš také dává dojem, že jsme starší, a tudíž nás lidé budou mít více v úctě. Někteří lidé si zase budou myslet, že jsme mladí, protože lidé s pleší vypadají mlaději než lidé se šedými vlasy. Pokud se rozhodneme být mnichem, máme s pleší výhodu, protože se nemusíme neustále holit, což nám zaručí úsporu času. Jaké jsou nevýhody pleše? Pleš moc nevýhod nemá kromě stránky estetické a tepelné, protože plešatým lidem je zima na hlavu, takže musí nosit čepice či klobouky.

Jsou tedy lepší vlasy nebo pleš? Já se myslím, že rozhodně pleš, protože má mnoho kladných bodů, které převažují nad nedostatky, a proto by plešatí měli být všichni muži.

poznámka: Tuto otázku nevkládám za účelem reklamy. Nesnažím se vám nic prodat. Pouze bych vás chtěl požádat o vaše hodnocení.

zdroj obrázku: humorshop.eu

Nejlepší odpověď
annas

jiný názor

Jde o text s úvahovými prvky.,, zamyšlení, nikoliv přímo slohový útvarr úvaha. Chybí přesnější nadpis, navíc jste nedodržel úvahový postup, takže z hlediska slohového útvaru je práce chybná. Je třeba si uvědomit základy úvahy. Např. že některé definice, které přebíráte, je třeba formulovat jinak. Potvrdit je, nebo vyvrátit. To, co je obecně známé, jinak začlenit, stejně jako opakované otázky formulovat jinak. Jde přece o váš osobní názor, je správný,, či je je víc možnosti výkladu ? Objevuje s opakování slov, to svědčí o malé slovní zásobě.

Začátek práce
Měl byste seznámit čtenáře, proč je toto téma pro vás důležité a čím se chcete zabývat. Nakonec byste měl napsat, , k jakému cíli chcete dospět, či zda se vám podaří cíl práce splnit. . Také je třeba naznačit strukturu práce. To znamená: za prvé bych chtěl mluvit o tom , potom musím také říci, že… ale přesto musím také zmínit, že…

Jinak Je důležité neprezentovat pouze svůj názor, ale zamyslet se i nad jinými pohledy.
Používají se formulace jako myslím si, věřím, že, podle mého názoru, zamýšlím se., nesouhlasím, ztotožňuji se., Je správné a vhodné užití řečnických otázek, hodnotících příslovcí a přirovnání. Je obecně známé, jak uvádějí zdroje … , Nesouhlasím s názorem atd.

Závěr – celkem jde, Ale uvědomte si, . že v závěru je třeba shrnout všechny své názory, které jste vysvětlil v textu. Rozdíl mezi vaším názorem a názorerm odborníků by měl vyplynout z vaší práce.

Jediným kladem je snad to, že píšete celkem bez rravopisných chyb, iu kyž s omezenou slovní slovní zásobou.

Proto se domnáívám, že není příliš vhodné n se chlubit a této stránce svou prací. Snad jen na Alíku, kam chodí děti a nrumí posoudit slohové postuoy a útvary.

Další odpovědi
Drap

5 - nedostatečné

5, jinak nelze. Je to celé o ničem, úvaha bez obsahu se stává bohapustým blábolem. O čem to vypovídá? Je to k něčemu dobré? To sem musíš psát takové bláboly aby jsi předběhl elkona? Stojí ti to za to, dělat ze sebe většího blba než jsi?

Kelt

jiný názor

Nechápu vo co go. Proč jsi tam nedal nějaké odborné názory, statistiku? Není to dotažené do konce. To, co si myslíš ty, si určitě většina lidí nemyslí. A když jsi nakonec dospěl k nějakému závěru, tak budeš se podle něj řídit a doporučíš to svým známým?