kurec

Které české slovo má v angličtině nejvíce významů?

Není význam jako význam!

Nejlepší odpověď
annas

Včera jsem hledala slovo do své odpovědi do jiné otázky. narazila jsem na výbuch.

Výbuch – významy v češtině

  1. "exploze
  2. detonace
  3. (expr. )salva, (neutr.) vzplanutí (hněvu), záchvat (smíchu)
  4. (expr.)průšvih, propadák, (neutr.) nezdar, fiasko"

https://www.nechy­bujte.cz/slov­nik-ceskych-synonym/v%C3%BDbuch

Výbuch = explosion

Překlad výrazu výbuch –

Podstatné Jméno
explosion
výbuch, exploze
detonation
detonace, výbuch
blast
výbuch, závan, náraz, nápor, zatroubení, hlahol
gust
závan, poryv, výbuch, příval, citové vzplanutí, záplava
burst
výbuch, dávka, záchvat, spurt, prasklina, bouře
salvo
salva, výbuch
outburst
výbuch, vzplanutí
gush
příval, proud, záplava, výbuch
eruption
výbuch, vyrážka, vypuknutí, vzplanutí
outbreak
vypuknutí, výbuch, záchvat
paroxysm
nával, výbuch, prudký záchvat
blaze
požár, oheň, žár, plamen, výbuch

https://transla­te.google.cz/?hl=cs#v­iew=home&op=tran­slate&sl=cs&tl=­en&text=v%C3%BDbuch

Máte-li zájem srovnat některá slova,. pročtěte si článek
„Význam slov v češtině a v angličtině “

https://digilib­.phil.muni.cz/bit­stream/handle/11222­.digilib/132036/V­edaDoKapsy_001-1991-1_6.pdf?sequence=1

Další odpovědi
Rokio

Mě napadají například slova „hlava“ a „ruka“.

hlava – hlava člověka/zvířete, hlava rodiny, hlava státu, hlava mafiánské rodiny, hlava XXII., hlavička v dopise (záhlaví) atd.
ruka – ručička na hodinách/hodinkách, ruka člověka, ruka jako faul ve fotbale atd.

Rokio

kurec: Promiň. Byl jsem nepozorný. Odpověděl jsem na to, na co jsi se nás neptal.