mosoj

Která lidská civilizace je na Zemi nejstarší ?

Nejlepší odpověď
annas

Zprávy z dnešního dne 22. 9. 2016 – kolem 15,.00 hodin
1.," Podle výzkumu mezinárodního týmu genetiků jsou nejstarší kontinuálně existující civilizací světa Austrálci – tedy původní obyvatelé Austrálie, jimž evropští kolonisté říkali Aboridžinci. Intenzivní studium jejich DNA dokládá, že jejich původ sahá do doby vzdálenější než 50 tisíc let.

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/ve­da/1915511-genetici-prokazali-ktera-lidska-civilizace-je-nejstarsi

5. 6. se objevil tento názor – Vědci našli nejstarší civilizaci na světě

2. Skupina vědců z Archeologické služby a Institutu archeologie Indie získali nové údaje, potvrzující skutečnost, že Indická (Harappská) civilizace svou dobou existence předcházela Starému Egyptu a Mezopotámii. Píše o tom briský Daily Mail s odkazem na vědecký časopis Scientific Reports.

Číst dál: https://cz.sput­niknews.com/na­zory/20160605/­3209899/vedci-nejstarsi-civilizace.html

Je vidět, že vědci stále zkoumají a zjišťují novější informace.

Zprávu o Austrálii, nejstarší civilizaci, zveřejnil dnes i anglický zdroj. hned v 10,00 hodin ráno.

Genetická a kulturní analýza 83 domorodých Australanů a 25 Papuans z Nové Guineje vykresluje působivý obraz toho, jak a kdy se první lidé rozšířili se po celém světě.

http://gizmodo­.com/aboriginal-australians-are-humanity-s-oldest-civilizati-1786940046server.

Další odpovědi
Pixma

Austrálci – tedy původní obyvatelé Austrálie.

dubraro

Nejstarší skutečná civilizace byl Sumer.
Těžko považovat za civilizaci společenství, setrvávající desetitisíce let bez vývoje na úrovni doby kamenné.

anonym

T co píše Annas a Pixma je neslysl.
Dubrado má teoreticky pravdu.

Pixma

A co píšeš ty, eburo, je co? Taky neslysl?

anonym

Sumer chlapče,Sumer.ale až poznáš co je civilizace,tak snad ti to dojde.

Pixma

Že jsi tak neodpověděl, neslysl.