Kdy zanikne Země?

Zdravím diskutující. Mám otázku: kdy zanikne Země?

Nejlepší odpověď
Lencis

Tak např:
Podle Arthura C. Clarka mniši v jakémsi tibetském klášteře vypočítávají všechna možná boží jména, jakmile sestaví všechna, bude naplněn účel světa a ten zanikne.
(A. C. Clarke, Devět miliard božích jmen, in: A. c. C., Zpráva o třetí planetě, Praha 1982)

Podle Douglase Adamse bude svět zlikvidován při stavbě galaktické dálnice. Kdy k tomu dojde ovšem přesně nevíme.
(D. Adams, Stopařův průvodce po Galaxii, Restaurant na konci vesmíru, Praha 1991)

Ve své době byla velmi populární kniha Camille Flammariona (1842–1925) nazvaná Konec světa (česky např. 1894 a několikrát později), která podrobně a na základě extrapolací tehdejších astronomických poznatků líčí konec světa.

nebo

Nová studie byla vypracována ve spolupráci s Dr. Klausem-Peterem Schroederem (dříve University Sussex, nyní Astronomy Department of the University of Guanajuato, Mexiko).

Život na Zemi zmizí, bohužel, dlouho před dosažením limitu 7,6 miliardy roků. Astronomové jasně ukázali, že pomalá expanze Slunce bude mít za následek postupný vzestup teploty na povrchu Země. Oceány se vypaří, zemská atmosféra se stane bohatá na vodní páry, které jsou (podobně jako oxid uhličitý) velmi efektivními skleníkovými plyny. Pravděpodobná je i varianta, že se voda z oceánů vypaří a vodní pára následně unikne do kosmického prostoru. Přibližně za jednu miliardu let od současnosti se naše Země změní ve velmi horké, vyprahlé a neobyvatelné těleso.

Můžeme udělat něco, co by zabránilo této zkáze? Profesor Smith podotýká, že za povšimnutí stojí návrh, který vypracoval kolektiv pracovníků Santa Cruz University. Vědci doporučují využít gravitační efekty při těsných přiblíženích velkých asteroidů k Zemi k postupnému „posouvání“ zemské dráhy směrem od Slunce. Vhodná přiblížení asteroidů zhruba každých 6 000 let by byla dostatečná k tomu, abychom předešli nesnázím a poskytli životu na Zemi dalších 5 miliard let k dobru, a možná dokonce i pro období, kdy se Slunce bude nacházet ve fázi rudého obra.

„Zní to jako science fiction,“ říká Robert Smith. „Avšak my se domníváme, že energetické požadavky na záchranu Země jsou přijatelné a potřebné technologie mohou být vyvinuty během příštích několika staletí.“ Nicméně je to velmi riskantní strategie – nepatrná chyba ve výpočtech může způsobit, že asteroid ve skutečnosti narazí do Země s katastrofickými následky. Bezpečnějším řešením může být stavba flotily meziplanetárních „ostrovů života“, které budou samy manévrovat, tu dále od Slunce, tu blíže ke Slunci a využívat sluneční energii.

Zdroj: www.physorg
Převzato: Hvězdárna Valašské Meziříčí

Další odpovědi
Olaf

Kristova noho! 21.12.! Ignorujte to. O konci světa můžete spolehlivě mluvit akorát fakt v souvislosti se Sluncem, ostatní jsou velké spekulace a mayské kalendáře, Nostradamové a baby ve Volejte věštce holé nesmysly.

Když Slunci dojde vodík, naruší se v něm hydrostatická rovnováha a Slunce se „nafoukne“, pozře Merkur, Venuši i Zemi. Ale zatím buďme klidní, zásoby vodíku by Slunci měly vydržet nějakých 6 až 7 miliard let. Ceny akcií to zatím neovlivňuje. 😉

alenka901

Mayové označili 21.12.2012 jako konec jejich posledního cyklu a konec času. Venuše a Slunce budou ten den společně zapadat na západě. Zárověň bude vycházet Orion a současně na východě souhvězdí Plejády. Navíc to bude den zimního slunovratu.

13tý poslední (Baktun) cyklus mayského kalendáře zvaného Tzolkin o délce 5125 let začal před 5119 lety, přesněji v roce 3113 př.nl. Tento kalendář byl údajně dárek mimozemských mayů, aby nás synchronizoval s galaktickým paprskem „Hunab Ku“. Tato galaktická energie vychází ze středu galaxie, a je jednou z mnoha, která na naši sluneční soustavu cyklicky působí. Ale pouze tento jediný galaktický paprsek rezonuje s naší DNA a může nás a naši Zemi transformovat do vyšší dimenze. Od roku 1987 se nacházíme již v blízkosti a v působení tohoto paprsku, 21.12.2012 má jeho působení vyvrcholit.

Tento Tzolkin kalendář je poslední pátou částí většího mayského cyklu, (5 × 5125 = 25.625 let) který téměř odpovídá takzvanému Platonskému roku (25.800 let) během kterého projde Země všemi 12ti znameními zvířetníku. Esotericky se nacházíme v čase „Ryb“, a v roce 2012 vstoupíme do času „Vodnáře“. (Jen malá poznámka: v čase před Kristem jsme se prý nalézali v „Beranu“ – Ježíš bývá označován jako boží obětní beránek… V čase „Ryb“ měla velkou moc církev – ta bývá označována symbolicky jako ryba, i Nostradamem.)

Dalším aspektem je, že naše sluneční soustava má v roce 2012 vstoupit do fotonového „Manasického“ prstence. Tento energetický prstenec ze světla je v (pro naše oko neviditelném) spektru o vysoké vibrační frekvenci. Toto záření vychází z hvězdy Alcyon, součásti souhvězí Plejády, kolem kterého krouží naše Slunce. Doba oběhu je necelých 26.000 let !

Takže co nastane v roce 2012? Toť otázka… Nalezla jsem, zatím, 10 odpovědí:

  1. Nestane se NIC. Manipulace a kontrola lidstva dnešními vládci a vládami bude pokračovat.
  2. Vzestup Země a „vyvolených“ osvícených lidí do páté dimenze. Zbytek lidstva si na jiné planetě bude pokračovat ve hře na Reinkarnaci a Karmu, dalších 26.000 let, než dojdou další lidé k osvícení. (Tato verze nejvíce odpovídá Zjevení Jana – Armagedonu) Nastane opět „Zlatý věk“.
  3. Vzestup Země a lidstva „do Světla“ a božího království. (Další biblická verze.)
  4. Začátek „Nového světového pořádku“. Absolutní kontrola očipovaného lidstva světovou vládou. (Plán Iluminátů.)
  5. Začátek „Nového času“. Lidé kteří se roku 2012 dožijí, nabudou nové uvědomění, a založí novou, přátelskou společnost.
  6. Působením fotonového prstence dojde ke sjednocení sfér, Jang a Jin, světlo a stín… pocity, myšlenky se pro nás stanou viditelné.
  7. Na Zemi se vrátí mimozemské rasy. Dle předpovědí různých afrických a jihoamerických kmenů a také pana Ericha von Dänikena.
  8. Před celosvětovou katastrofou budou vybraní lidé zachráněni mimozemšťany. Budou jimi poučeni, a po zotavení Země se vrátí, aby se stali učiteli přeživších…
  9. Vládu nad Zemí převezme mimozemská reptiliodní civilizace, jejíž geny nám byly implantovány – (had v ráji), aby pokračovala s pomocí lidstva ve společném vývoji. Ztratila totiž schopnost rozmnožování.
  10. Reptiliodní rasa mimozemšťanů z jiné galaxie nám přijde „na pomoc“, s úmyslem využít lidstvo jako otroky.

pepee32

nejspíš se dříve zaplaví vodou než zanikne

Attack-design

zítra v 21:34