Ktera kniha na svete je nejvetsi, psana rukopisne?

A kolik na ni muselo padnout zvirat,aby byla napsana?Co myslite kolik vazi,neuveritel­nych.......kg­.Vite?

Nejlepší odpověď
annas

Největší rukopisná kniha světa
Kniha je i na dnešní poměry neobvykle veliká;
nelze se tedy divit, že ve středověku byla
přirovnávána k sedmi divům světa.
Měří 900 × 505 mm a váží úctyhodných
75 kilogramů.
Obsahuje 312 pergamenových fólií, tedy 624 stran. Soudí se, že k získání psacího materiálu
bylo zapotřebí kůží asi ze 160 zvířat.
Fascinující je jednota knihy, soulad písma a iniciál, harmonie celkové kompozice a jednotlivých detailů; všechny texty v knize jsou přitom dodnes čitelné. Vše nasvědčuje tomu, že byla životním dílem
jedné osoby.
Historici odhadují, že se takové monumentální práci musel dotyčný písař věnovat možná až dvacet let.

Zdroj: http://www.nkp­.cz/files/codex_gi­gas.pdf

Další odpovědi
nyja

600kg? :D