mata

Jak se zbavit krtka na zahradě aby se už nevrátil?

Nevíte někdo jak se zbavit krtka na zahradě abi se už nevrátil

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Nepomáhá nic, potvora se vždy vrátí, pokud nemá nepřítele. Tím je třeba kočka, tak si na krtka ráda u krtince počká:-)))

Další odpovědi
marci1

Těžko. Je velmi mnoho návodů, jak se ho zbavit. Zdá se však, že hluk mu nevadí, spíše pach. Kdysi jsem četla, že pomáhají třeba tvarůžky. Možná je dobrá i kočka. 🙂
Doplňuji:
Již vícekrát zodpovězeno :
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=krtka

talka

Odnesli jsme ho dál od chaty – do lesa.

ahold

My jsme používali karbid. Vyhnali jsme i hryzce. Hrstku karbidu vsypat do krtince, zalít vodou a utěsnit.
Pozor na prudkou reakci s vodou.

pusinka50

Já použila karbid (objednáš i na internetu). Každý krtinec je nutné vyhrábnout až do chodbiček, mít rukavice, vložit trochu karbidu a zalít horkou vodou. Okamžitě odstoupit od krtince, karbid začne pracovat. Postupuj od jednoho konce zahrady systematicky k druhému konci. Je nutné párkrát opakovat, neboť krtek vyhrabe další krtince, ale při opakování by měl pak utéct.

Drap

Tak aby se nevrátil lze jedině porušením zákona. Zabít ho. Všechny ostatní případy nemohou zaručit, že se nevrátí, většina z nich ani to, že se odstěhuje.

berta 4

Já dávám do děr zapálený sirný knot a nahoru na díru dám sklenici,aby kouř neunikal. Když to zapálím do více děr tak se odstěhuje k sousedům.

jáára

návod je zde: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=G6m7TAH5TAA

Tříska

*aby
Doplňuji:
Jinak my používáme dýmovnice, ty fungují nejlíp. Voda nefunguje, umějí potvory plavat. A pokud vám jich není líto, stačí vyhrábnout hromádku tak, aby byl vidět otvor do země a tam dát jed. Ale pozor, nesahat rukama nikde poblíž, cítí lidský pach a pak jed nesežerou.

Petas5

Kočka taky nepomůže.Soused má 4 kočky a krtek stále zůstává a nejenom že máme na zahradě krtince od krtka,ale i hodně nasráno od koček
Doplňuji:
Spíš teď se potřebuji zbavit koček.