Jak na krtka?

Jaké máte metody na vyhnání krtka ze zahrady?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

už jsem to tu někomu doporučovala,sice na cvrčka,ale ono to fuhguje i na ostatní potvory,je to Deramax-Cvrček - elektronický odpuzovač-plašič

Zdroj: http://www.deramax.cz/deramax- cvrcek-elektronicky-odpuzovac- plasic/d-70577/

Další odpovědi:

Zlatý

Dvě metody které fungují.
1. Zakopejte do země lahev s uzkým hrdlem. Hrdlo nechte koukat ze země. Díky větru lahev hučí a plaší krtky, kteří se přesunou dále. Lahví je třeba zakopat víc pokud se jedná o větší zahradu.

2. Karbid vápníku. Kousek karbidu zahrabete do chodbičky krtka a zahrnete zemí. Karbid je třeba před zahrnutím polýt vodou. Pokud je zem vlhká není třeba, voda potřebná pro reakci, se dodá ze země.
Dojde k chemické reakci a vývinu plynu acetylen, který se rozšíří do chodbiček a krtky vyžene nebo omámí. Pozor acetylen je hořlavý a výbušný na vzduchu. Pracovat vždy jenom s malým množstvím.

Již to tady někde jednou bylo, ale elektronický odpuzovač není selektivní a vadí všem zvířatům i kočce a psům !!!
Je to jenom marketinkový trik.

Pokročilý

používám hlasitý falešný zpěv

Na chalupě-vyzkoušeno VŠE!! Snad jsem ho zkoušel šmejda i zaříkávat.Krteček v kalhotkách.Já bych mu jedny ušil to by zíral na střih.Jen ho chytit.A tak v nouzi nejvyšší přišla rada a fungovala.Dávat mu do děr psí,nebo lépe kočičí exkrementy.Ovšem takticky,tzn."vytlačovat" hajzlíka pomalu ven ze zahrady.Začít na kraji(třeba) a vypuzovat ven.Mezitím si neustále shánět nový vypuzovač.

Pokročilý

Manželka zasadila na zahradě 2ks květiny jménem Lubra a krtek se 2 roky neukázal.Jedna sazenice -150 kč

Pokročilý

Dle diskuzí na jiných fórech není nic lepšího, než si pořídit kočku. Je to údajně 100%ní způsob, ostatní metody údajně nepomáhají.

Viz: http://www.zahrada.cz/…

A pred foxterierem,krtek se take rad odstehuje.

Diskuze k otázce

Stříbrný

elektrikář

Já jsem použil několik plastových lahví navlečené na klacku.Před tím mi z pracně vyrobnané plochy dělal tankodrom zatím se už neukázal

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.