kol

Jak na krtka?

Jaké máte metody na vyhnání krtka ze zahrady?

Nejlepší odpověď
kropitko

už jsem to tu někomu doporučovala,sice na cvrčka,ale ono to fuhguje i na ostatní potvory,je to Deramax-Cvrček – elektronický odpuzovač-plašič

Zdroj: http://www.de­ramax.cz/dera­max-cvrcek-elektronicky-odpuzovac-plasic/d-70577/

Další odpovědi
mosoj

Dvě metody které fungují.

  1. Zakopejte do země lahev s uzkým hrdlem. Hrdlo nechte koukat ze země. Díky větru lahev hučí a plaší krtky, kteří se přesunou dále. Lahví je třeba zakopat víc pokud se jedná o větší zahradu.
  2. Karbid vápníku. Kousek karbidu zahrabete do chodbičky krtka a zahrnete zemí. Karbid je třeba před zahrnutím polýt vodou. Pokud je zem vlhká není třeba, voda potřebná pro reakci, se dodá ze země.

Dojde k chemické reakci a vývinu plynu acetylen, který se rozšíří do chodbiček a krtky vyžene nebo omámí. Pozor acetylen je hořlavý a výbušný na vzduchu. Pracovat vždy jenom s malým množstvím.

Již to tady někde jednou bylo, ale elektronický odpuzovač není selektivní a vadí všem zvířatům i kočce a psům !!!
Je to jenom marketinkový trik.

kupkina

používám hlasitý falešný zpěv

anonym

Na chalupě-vyzkoušeno VŠE!! Snad jsem ho zkoušel šmejda i zaříkávat.Krteček v kalhotkách.Já bych mu jedny ušil to by zíral na střih.Jen ho chytit.A tak v nouzi nejvyšší přišla rada a fungovala.Dávat mu do děr psí,nebo lépe kočičí exkrementy.Ovšem takticky,tzn.„vy­tlačovat“ hajzlíka pomalu ven ze zahrady.Začít na kraji(třeba) a vypuzovat ven.Mezitím si neustále shánět nový vypuzovač.

V.3.S.K

Manželka zasadila na zahradě 2ks květiny jménem Lubra a krtek se 2 roky neukázal.Jedna sazenice –150 kč

Wareg

Dle diskuzí na jiných fórech není nic lepšího, než si pořídit kočku. Je to údajně 100%ní způsob, ostatní metody údajně nepomáhají.

Viz: http://www.zah­rada.cz/forum/skud­ci/jak-se-zbavit-krtka-0100/

anonym

A pred foxterierem,krtek se take rad odstehuje.

elektrikář

Já jsem použil několik plastových lahví navlečené na klacku.Před tím mi z pracně vyrobnané plochy dělal tankodrom zatím se už neukázal