L.Knize

Krmivo pro osmáky

Potřeboval bych poradit, jaké máte osobní zkušenosti s krmením osmáků, jaké jim dáváte pamlsky a jak často? Děkuji Vám předem za odpověď!

Nejlepší odpověď
atriplex

Nejlepší pamlsek je žádný pamlsek. Zvířata tloustnou a to není dobré. Je třeba podávat pestrou stravu – seno, větvičky a přiměřeně zrní a chléb. Na nějaké sušené banány zapomeňte.

Další odpovědi
quentos

osmáci už jsou dost staří na krmení, lépe je poslat do školní jídelny

hanjimka

Osmáka máme asi 4 roky.Zrní kupujeme spíš odlehčené s menším množstvím suš.ovoce.Osmáci trpí na cukrovku.Dáváme dostatek vody,sena,zrní a taky větvičky ovocných stromů i s listím,tu okoušou do hola,milují mrkev a nejraději sušenou.Tu v zimě nakrájenou na půlky nechám uschnout na topení.Teď mi třeba roste na zahrádce meduňka tu mají taky rádi.Neměli by dostávat moc sladké ovoce a pochoutkou je i kus usušeného pečiva.Hodně rad do začátku jsme hledali tady..

Zdroj: http://www.os­makdegu.cz/