zelenac

Jak se starat o osmáka, který porodil mládě?

osák mi dneska porodil mladý. Je to poprvý a nevím vůbec co má teďka dělat. Jestli mám dát samce mimo klec nebo co mám dávat za krmení a jak se starat o to malý. Prosím poraďte mi.

Odpovědi
repetelka

O chovu osmáků je dost informací na speciálních webech. Instinkty u zdravého nestresovaného zvířete zpravidla určí u daného jedince, jak se zachovat.
O chovu osmáků moc nevím, ale vzhledem k tomu, že jsme měli doma „Meresjeva“, tedy osmáka, kterému jeden z rodičů uhryznul zadní končetiny (a moje děti ho vypiplaly do stáří několika let) a podobnou neblahou zkušenost jsme učinili i v chovu křečků, doporučuji oddělit samce od samice s mladými. Jistota je jistota.
Ale stejně si vyhledej potřebné informace na stránkách chovatelů osmáků.