Kreslení..

Ahoj dneska jsem měl písemné zkoušky a měl jsem narýsovat stolek řez A-A přímo pod stolovou deskou, takže jsem měl kreslit půdorys a já to mám narýsované dobře spoje označení kotovaní atd .. ale nevím protože jsem ty spoje co jsou pod stolovou deskou narýsoval čárkovaně protože jsou pod deskou a nejdou vidět a ted nevím jestli to mám dobře bud mi to uzná nebo cely výkres v ... co myslíte ?

Odpovědi:

Stříbrný

Pokud se nemýlím, pak v řezu je jako viditelná hrana zakresleno vše co protíná rovinu řezu či je pod ní nezakryté a čárkovaně vše co je pod ní, ale zakryté. Ještě je otázka jak je řez orientován (podle toho bude, nebo nebude vidět deska stolu)

Pokročilý

V řezu platí to samé jako v nárysu. Co je vidět je plnou čarou, neviditelné hrany čárkovaně. Musíš si prostě představit, že jsi to opravdu přeřízl a děláš tudíž nárys té jedné půlky. Jediný rozdíl je v tom, že to, co je jakoby přeřízlé se šrafuje, ale jinak jsou čáry stejné.

Diskuze k otázce

suffik

Dochy: Ted jsem tě tak napůl pochopil.. pod stolovou deskou byli ještě luby šířka 60mm. Ten řez byl udělaný asi v polovině těch lubu takže v polovině v těch spoju noh s luby.

Stříbrný

Dochy

Obávám se, že mi chybí vzdělání, nejsem truhlář a nevím co myslíš těmi luby. Mluvíme o klasickém kuchyňském stole a lub má být to prkno co spojuje nohy a na kterém leží deska?
Jo a ještě si teď nejsem jist, zda se v řezu zobrazují neviditelné hrany (psal jsem minule možná chybně). Už je to nějakej pátek co jsem to nepotřeboval. Určitě to co je přímo v řezu nemělo být čárkovaně, protože po "říznutí" by to bylo krásně vidět.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.