Avatar uživatele
Katrous

asistent zubního tenchina přímací zkoušky-modelování,kreslení

Dobrý den chci se zepat jestli máte někdo zkušenost s přímačkami na tento obor.Docela mě zaskočilo že hned po základce musím na přímačkách vymodelovat zub.Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4200 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Odpoveď byla označena jako užitečná

  • podle predlohy (natištěné na papíře) se musel co nejpřesněji naohýbat drát jen za pomoci dvou hřebíků – jednoduchý tvar

(já si je tedy z domu přivezl, jen ty a pracoval jen s nimi… pak, když si pak dozor na moment odskočil, děvčata ale bez okolků tasila z kabelek elektrikářské kleštičky a já zíral, jak ten můj drát…)

  • z kvádříku navlhčené sádry jsme vyškrabávali – modelovali šachovou figurku v poměru 1:1
  • dále se tužkou maloval předmět (myslím, že jsem maloval žárovku)

Doplňuji:
A i když jsem neměl nedovolené kleště, talentovky jsem udělal… ;)

Upravil/a: Pájo

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Katrous Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lorrien

Na to jsou přípravné kurzy, které může pořádat přímo vybraná škola, nebo si žák může najít soukromého učitele. Pochop, oni tam nemůžou přijmout člověka bez toho, aby věděli, jestli má talent na tak titěrnou práci. U přijímaček se nemodeluje přímo zub, ale nějaká tělesa, jako jsou jehlany, kvádry, etc., a samozřejmě jich je tam více a bývají i poskládané na sobě. Dělá se to myslím ze sádry. ;)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Ano, je to tak. Na tuto školu se dělají talentové zkoušky, při kterých uchazeči modelují zub, kreslí zadané tvary do sítě a modelují z drátu vlastním nářadím. Zkouší se tak prostorová představivost, manuální zručnost, schopnost udělat výrobek podle předlohy a výkresu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek