mazana

Jak zjistím, že je u auta elektronická dálniční známka?

Nejlepší odpověď
brillant

Na stránce https://edalni­ce.cz/#/valida­tion je i ověření platnosti.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… ke známce máš kód, podle kterého si na webu zjistíš, do kdy platí …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

autacek

@McM To je rada jak noha, pokud ti auto půjčí, tak zjistíš tak leda kulový. Prostě systém, co zas nedomyslel koumes Hrabiš.

elkon

Pokud nejsi dement, tak se při půjčení zeptáš, když tě to zajímá.

zjentek

Elkon, mně ve veřejným prostoru často přijdou jako dementi ti, který ještě nikdy nikdo o nic „neojebal“, Třeba v půjčovně. Ti se sice neptají jak dementi, ale „po všem“ se diví jako dementi. Vím, že za to nemohou, jasný?

Mc Merkurion

… co se divíš, ten si musí do Babiše dycinky rejpnout …

Pepa25

Naštěstí má pravdu brillant – pro jakoukoliv SPZ lze jednoduše ověřit, jestli má platnou elekronickou známku.

Amigo-Amigo

Ale jak to ověříš?

Mc Merkurion

… ano, má … ještě nedávno to ale bez kódu nešlo >>> mluvím z vlastní zkušenosti …

mosoj

To snad není pravda! Ještě nedávno tam ta známka byla nebo nebyla vylepena. Co chceš víc. Od té doby co začal prodej elektronických funguje to co píše Brilant. Zřejmě opravdu platí že místo evoluce platí degradace.

Mc Merkurion

@mosoj: to je na koho ??? to co popisuje Briliant od začátku nefunguje !!! minimálně celej prosinec ne, přestože známka byla zakoupená, ale neplatila …

Dochy

potvrzuju. Podle wayback machine se tam někdy mezi 28.12.2020 a 20.1.2021 změnil text
„Ověření platnosti
Platnost všech elektronických dálničních známek začíná nejdříve 1. 1. 2021.
Budoucí platnost koupené známky zjistíte v části Správa známky.
Z důvodu ochrany osobních údajů pro vstup do této sekce musíte znát svůj autorizační kód, který naleznete na potvrzení o úhradě.“

na ten aplet s ověřováním SPZ. Kdy přesně asi nezjistíme.