Když auto neprojde na technické kontrole (vozidlo je technicky nezpůsobilé)

Dnes, jsem neprošel na technické kontrole, když závady dnes opravím, tak bych s ním mohl jít zítra na opakovanou technickou, ale jediná stk otevřená v sobotu je jiná stk než kde jsem dělal technickou dnes. Vadí to něčemu, nebo je to jedno kde to nechám znovu udělat, jelikož jedu o víkendu na dovolenou a bez technické, bych s tím autem neměl vůbec jezdit. Nemluvě o tom, jaké by mi hrozili pokuty v zahraničí.
Doplňuji:
Nechci s tím jet do zahraničí dokud to nebude mít technickou.

Odpovědi:

Stříbrný

jet stímhle do zahraničí to máš kuráž- můžeš kdekoliv jít na technickou
Doplňuji:
jo to vím ale už jen to že neprojdeš technickou něco značí o vozu. před technickou dát auto do servisu (preventivně) vobráceně toje špatně

Bronzový

Pokud jsou na autě zjištěné závažné závady, vezmou ti rovnou techničák a auto musíš odstavit z provozu. V opačném případě se vystavuješ postihu sankce (odnětí řidičského oprávnění v řádu měsíců, flastr 20litrů, při způsobené škodě i tebou nezaviněné ti to půjde na vrub, včetně lékařského ošetření, protože pojišťovna odmítne plnit).

V případě, že ti technickou z důvodu nezávažných závad prodloužili, třeba o měsíc, kdy máš lhůtu na odstranění závad, poté vozidlo užívat můžeš, jako by způsobilé bylo (oni zároveň přelepují i tu známku vzadu).

Pokud v uvedené lhůtě půjdeš na opakovanou, budeš platit nižší poplatek, poukd to zavezeš tam, kde jsi již byl, můžeš pochopitelně zajet i jinam, ale za pnou sazbu.

Víc nevím co k tomu říct :)

Zlatý

Opakovanou prohlídku si můžeš nechat udělat kdekoli. Pokud je do 30ti dnů, kontrolují se jen zjištěné závady a je za sníženou cenu.

Stříbrný

exite,
pokud jste dobře poslouchal, tak Vám dali technickou na 30dní. To Vám i vylepili na zadní číslo. Pokud jste měl ale vážnou závadu, odstranili Vám nálepku ze značky, a s vozidlem nesmíte ani odjet, páč je technicky nezpůsobilé, tak závažným způsobem...., a za to hrozí odebrání řidičáku, pokuta až 10.000Kč. Samzřejmě 5 bodů.
Tak máte známku na značce nebo nemáte?

Diskuze k otázce

exit47

No nevím. Měl jsem tam jen cosi s ruční brzdou, že to mělo naměřit 1600 čehosi a naměřilo to jen 1300. Nálepku mi sundali. Dali jen za emise. Techničák mi nechali a mám na to ten měsíc, ale teď s tím stejně nemůžu jet, když tam nemám tu červenou nálepku. Mám to v servisu ve stejné dědině, jak je stk a zítra bych to měl snad nějak dát do hromady. V servisu mi řekli jestli jsem dal mezi sedadla 200kč. Prý se to tam tak dělá, tak to jsou poměry, jako toto.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 624
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.