exit47

Když auto neprojde na technické kontrole (vozidlo je technicky nezpůsobilé)

Dnes, jsem neprošel na technické kontrole, když závady dnes opravím, tak bych s ním mohl jít zítra na opakovanou technickou, ale jediná stk otevřená v sobotu je jiná stk než kde jsem dělal technickou dnes. Vadí to něčemu, nebo je to jedno kde to nechám znovu udělat, jelikož jedu o víkendu na dovolenou a bez technické, bych s tím autem neměl vůbec jezdit. Nemluvě o tom, jaké by mi hrozili pokuty v zahraničí.
Doplňuji:
Nechci s tím jet do zahraničí dokud to nebude mít technickou.

Odpovědi
redy

jet stímhle do zahraničí to máš kuráž- můžeš kdekoliv jít na technickou
Doplňuji:
jo to vím ale už jen to že neprojdeš technickou něco značí o vozu. před technickou dát auto do servisu (preventivně) vobráceně toje špatně

autacek

Pokud jsou na autě zjištěné závažné závady, vezmou ti rovnou techničák a auto musíš odstavit z provozu. V opačném případě se vystavuješ postihu sankce (odnětí řidičského oprávnění v řádu měsíců, flastr 20litrů, při způsobené škodě i tebou nezaviněné ti to půjde na vrub, včetně lékařského ošetření, protože pojišťovna odmítne plnit).

V případě, že ti technickou z důvodu nezávažných závad prodloužili, třeba o měsíc, kdy máš lhůtu na odstranění závad, poté vozidlo užívat můžeš, jako by způsobilé bylo (oni zároveň přelepují i tu známku vzadu).

Pokud v uvedené lhůtě půjdeš na opakovanou, budeš platit nižší poplatek, poukd to zavezeš tam, kde jsi již byl, můžeš pochopitelně zajet i jinam, ale za pnou sazbu.

Víc nevím co k tomu říct :)

Hlada

Opakovanou prohlídku si můžeš nechat udělat kdekoli. Pokud je do 30ti dnů, kontrolují se jen zjištěné závady a je za sníženou cenu.

cukrar

exite,
pokud jste dobře poslouchal, tak Vám dali technickou na 30dní. To Vám i vylepili na zadní číslo. Pokud jste měl ale vážnou závadu, odstranili Vám nálepku ze značky, a s vozidlem nesmíte ani odjet, páč je technicky nezpůsobilé, tak závažným způsobem…, a za to hrozí odebrání řidičáku, pokuta až 10.000Kč. Samzřejmě 5 bodů.
Tak máte známku na značce nebo nemáte?

exit47

No nevím. Měl jsem tam jen cosi s ruční brzdou, že to mělo naměřit 1600 čehosi a naměřilo to jen 1300. Nálepku mi sundali. Dali jen za emise. Techničák mi nechali a mám na to ten měsíc, ale teď s tím stejně nemůžu jet, když tam nemám tu červenou nálepku. Mám to v servisu ve stejné dědině, jak je stk a zítra bych to měl snad nějak dát do hromady. V servisu mi řekli jestli jsem dal mezi sedadla 200kč. Prý se to tam tak dělá, tak to jsou poměry, jako toto.