Fun-Tomas

Docela by mě zajímalo jaká je pokuta, když při policejní kontrole nemám brýle? A dá se to nějak okecat?

V řidičském průkazu mám zapsány brýle i kontaktní čočky. Ani jedno nenosím. S brýlemi mě bolí hlava a mám rozmlžený zrak, takže řízení bez brýlí mi vyhovuje a necítím žádné problémy, odhad mám, cedule, značky všechno vidím jak mám, ale to nikomu nevysvětlím. Dá se to nějak obejít? Případně kolik je pokuta? Díky 🙂

Odpovědi
Damiana

Napadá mne jedině, že by ses vymluvil na laserovou operaci očí, ale nevím, jestli by ji nechtěli po tobě nějak doložit. Zázraku by možná chlupatý věřili spíš. 🙂

Angeles

Myslím, že když řeknete že máte na sobě kontaktní čočky, tak by po Vás určitě nechtěli, ať je z těch očí sundaváte. Navíc se můžete vymluvit, že se to špatně nasazuje. Pokuta bude do 1000 Kč, aspoň si to myslím já.

cukrar

musíte mít v řidičáku harmonizační kod.
Buď pro brýle, nebo pro brýle a čočky.
zdroj: http://www.pro­fiautoskoly.cz/za­kony/harmonizac­ni_kody.htm
a mnoho dalších
takže dostanete sankci několik tisícovek… bohužel.

vasecocky

Mělo by vám stačit pouzdro na brýle či čočky. Viz. článek v odkazu.

Zdroj: http://www.va­secocky.cz/coc­ky-a-ridicak.html