ven.cik

Kolský super vrt – Prolomili bránu do pekel ?

Možná někdo zná, ale pro ty kteří ne- Je to nejhlubší díra(vrt) na světě a je zapsána do Guinessovy knihy rekordů. Vrt byl započat v roce 1970 a ukončen byl v roce 1992. Práce probíhali téměř bez přestávky, čím hlouběji, tím obtížnější to bylo. Ale jeden rekord stíhal druhý. Začali se tam sjíždět geologové ze všech kontinentů. Nějaká vrstva hornin, která byla odebrána v hloubce 12 km, byla identická s měsíční. Objevovali jednu senzaci za druhou. Začátek konce byl mystický. Vyvrtáno bylo 12 km a vrtání bylo stále obtížnější. Na 13. km následuje jedna havárie za druhou. Když vrtaři proráželi 13. km, SSSR se rozpadl. Nedlouho předtím se v ohromné hloubce ozvaly zvuky, podobné sténání a vřískotu stovek mučených(spustili tam nějaký mikrofon)Poslechně­te si, mě z toho běhal mráz po zádech- http://www.you­tube.com/watch?fe­ature=player_em­bedded&v=U-iqDeIgGKM. Ze šachty vyskočilo něco strašného, okem neviditelného, ale o to více strašidelného. Vrtné práce byli zastaveny, vysvětleno to bylo nedostatkem financí, bez ohledu na to, že mnohé mezinárodní fondy byly ochotny do tohoto unikátního projektu investovat. Vrt začali postupně rozebírat, zalijou ho betonem a daj tam náhrobek že to byl nejhlubší vrt na světě…Co si o tom myslíte vy ? Mě to příjde celkem zajímávý- video o tomto vrtu najdete zde-http://www.you­tube.com/watch?v=SHbyR­kklIhg.

Nejlepší odpověď
mosoj

Souhlasím s tebou je to zajímavé téma a hlavně unikátní technické dílo.
Jak ale vidíš pro někoho je zajímavé jenom hov .. !¨
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-ze-skutecne-existuje-peklo#discussion

Zajímavý je také druhý vrt v Antarktidě do jezera hluiboko pod ledovcem.
Proražen měl být někdy před rokem,
Doplňuji:
Pokračuji : Pak ale zprávy utichly !!

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nevite-nahodou-kde-najit-cerstvou-informaci-o-ruskych-polarnicich

Další odpovědi
Děda Louda

V Rusku se brány pekel otevřely dávno před započetím vrtacích pokusů.

Rocker

Video jsem už viděl,je to zaímavý.Nikdo neví,co se v takový hloubce děje,nemusí to být právě peklo.Každopádně je veliká škoda,že vrt uzavřeli,dnes už je zase o něco doknalejší technika a peníze by se určitě někde našly.