jendahun

Nevíte náhodou kde najít čerstvou informaci o ruských polárnících?

Na Antarktidě prováděli vrt do ledovce,měl to být nejdelší vrt do ledovce na Antarktidě,měli se dovrtat do jezera starého milióny let.V sobotu proběhla krátká zpráva,že se před týdnem odmlčeli a 6.února mělo být poslední datum k evakuaci stanice,protože tam nastanou mrazy a přichází zima.Nevíte někdo jak to dopadlo,jestli se je podařilo evakuovat?
Doplňuji:
http://zpravy­.idnes.cz/na-antarktide-se-odmlceli-rusti-polarnici-radiove-ticho-trva-uz-tyden-1kt-/zahranicni.as­px?c=A120204_155517_zah­ranicni_jw

Nejlepší odpověď
mosoj

Zajímavá otázka. Z dřívějška vím, že se velmi váhalo jestli dovést vrt až do jezera. Ani nevím jak bylo rozhodnuto.

Zima je tam krutá, a běžně se tam nepřezimuje. Nedávno jsem dával odkaz na knihu „Sám a sám“. V motorech zamrzá chladicí kapalina za provozu.

Další odpovědi
pusinka50

Četla jsem to taky. Teď jsem letmo přelétla dvoje ruské noviny, ale neviděla jsem ani zmínku, takže asi nic nevědí…