mokador

Kolikati let se dozije pes

haf

Nejlepší odpověď
hanulka11

záleží jak se o něj budeš starat

Kolika let se průměrně dožívají?
● Malá plemena (čivava, papillon, krysařík, jorkšírský teriér) a střední plemena (pudl, kokršpaněl, střední knírač, šarpej, čau-čau)
13 – 15 let
● Velká plemena (pudl královský, boxer, labrador, zlatý retrívr, dalmatin, německý ovčák)
10 – 11 let
● Obří plemena (irský vlkodav, německá doga, novofundlandský pes, bernský salašnický)
8 let
Obecně platí, že vyššího věku se dožívají menší plemena a zvířata s protáhlými čumáky. Velká plemena psů totiž obvykle dříve umírají na onemocnění srdce a pohybového ústrojí (klouby, páteř)

Zdroj: vše o psech

Další odpovědi
anonym

Mensi rasy mozna i 18 let , ale to jsou vyjimky, vetsi 14 …-iv-

rtepp

Je to pravda. Mám křížence čau-čau je mu 17 a pořád je celkem v pohodě. Špatně slyší.

Dokud mi nepřijde do cesty.

Lucule13

no tak malý psy ty se mohou dožit tak 15 let ty větší plemena asi 12–14 let