misus

kolik tuku na 1 čekoládu na vaření??? dííky! :D

Odpovědi
hanulka11

na 20dkg čokoládu dej
10 lžic horké vody
14 dkg ztužený tuk
rozpusť čokoládu s tukem, ale aby se ti nevařila.. míchej ji a přidej vodu a pěkně do hladka rozmíchej, budeš mít pěknou lesklou polevu

pokud chceš mléčnou polevu ,dej místo vody mléko

hanny 2

Dej kousek,míchej a podle potřeby přidávej až do požadované hustoty čokoládové polevy.
Já dávám máslo,tuk a vodu ne.
Rozpouštět ve vodní lázni!

Sůwa

Hanulka i Hanny mají obě pravdu. Já to sice taky dělám od oka, ale když to mají být pevné tvary, jako třeba čokoládoví ježci – dávám 100% tuk, na polevu dávám máslo, protože tolik neztuhne a lépe se pak krájí. Rozpouštím to v MW na 1× stisk a pak rozmíchám lžící. Vodu nedávám.

bubukaa

tak aby byla čokoláda pěkně lesklá