kropitko

Kolik stojí kráva a kolik nadojí?

Asi si budu muset koupit krávu, máme hroznou spotřebu mléka, no a při dnešních cenách je to katastrofa.
Dá se pořídit taková ta mini kravička? A kolik stojí a nadojí něco?
Doplňuji:
fcoope díky,,,po přečtení vašeho článku jsem unavená už teď. No popravdě řečeno, na to asi nemám, já myslela, že to bude jednoduší. Vůbec jsem neměla představu co vše to obnáší, no to je fakt síla. Tak si asi budeme muset mléko i nadále kupovat. Ještě se pokusím zjistit, jestli ho tu někdo v okolí neprodává, ale ani jsem si nevšimla, že by tu měl někdo kravičku,,už se to tolik nevidí.

Nejlepší odpověď
fcoop

Máme krávu

Tento článek nebude návodem jak se stát soukromým zemědělcem – chovatelem krav, ale bude zaměřen na nejdůležitější surovinu pro kterou krávy chováme, a to je mléko.

http://www.ifau­na.cz/clanek/skot/ma­me-kravu/4405/
Doplňuji:
Ono se řekne:„Bóóóže,to je keců kolem jedné obyčejné krávy“. ---- ale ona je to docela bitva......

Další odpovědi
kapka

Sousedi měli leta vždycky tak tři krávy na mlíko. Většinou dvě jerseyky /menší plemeno krav/ a jednu obyčejnou. Mlíko prodávali i do mlíkárny, ale prý jim špatně platili, jakože za dlouho, vím, že s tím měli prostě nějaký problémy. Prodávali i po lidech po vesnici. Taky vyráběli tvaroh, výbornej. Dětem prý kupovali krabicový 🙂, protože nechtěli to pravý mlíko od krávy pít, nechutnalo jim, ono je fakt dost jiný.
Už to zrušili, bylo s tím moc práce, skákala kolem toho celá rodina, ráno, večer.
Na ty jerseyky tady byla po revoluci děsná propaganda, že málo sežerou a hodně dojej. Nevím, možná jo. Ale tyhle sousedi mi říkali, že nadojí míň, než normální kráva a nakrmit se taky musí, tak asi ten rozdíl nebude tak závratnej. Co teda na nich bylo úžasný, že byly strašně přítulný, nebáli se jako normální krávy. Co si ta starší nechala líbit od našich kluků, to jsem žasla. Ležela na pastvě, oni po ní lezli…
Jiný minikravičky osobně neznám.

Mě ta otázka docela pobavila, protože řeším stejný problém s mlíkem. Asi bych šla spíš do kozy, když už. Kozí mlíko mi nevadí. Ale i ta koza mi přijde časově náročná. Neumím si představit, když teď vstávám na ranní ve čtyři, že bych šla ještě ráno dojit. 🙂
A děti by s ní na pastvu taky asi nechodili. 🙂
Tak z toho asi nic nebude. 🙂

anonym

A ty si myslíš,že taková minikravička ti dá mléko zadarmo?! Vzhledem k tomu,že v dnešní době jsou plemena dojnic tak vyšlechtěná,že některá,při dobré kondici,kvalitním krmení a péči o ni ,nadojí za rok i 10000 litrů mlé­ka.

dudu

Pardon přátelé, ale při čtení zdejších řádků jsem si vzpomněl na rčení: „představuješ si to jako Hurvínek válku“.
Kromě denního vydatného krmení, k čemuž je třeba vytvořit hromadu zásob a zajistit opravdu pracný servis, toto zvíře vyžaduje v době březosti připustit a pak úspěšně otelit. Telátko odstavit a pak kravičku opětovně rozdojit.
A mimochodem vůbec neplatí, že menší zvíře jako třeba roztomilá kozička potřebuje menší péči a méně sežere. Ona totiž o to více pocuchá a méně nadojí. A aby dojila, musí mít kůzlátka atd.....
P.S. ani kráva ani koza nemají kohoutek, takže je třeba naučit se dojit a to v době laktace provádět nejméně dvakrát denně!
Doplňuji:
Můj otec kdysi choval krávu i kozu. Stalo, že se kozička tzv. prskala v době, kdy k nám zrovna přijel autem a závěsným vozíkem na návštěvu můj strejda – generálmajor a tehdy velvyslanec ČSSR. Bylo ji třeba dopravit do vedlejší vesnice za kozlem. Vězte, že oba pánové tehdy nezbytný sexuální prožitek paní koze k plné její spokojenosti zabezepčili. Dodnes se při této vzpomínce bavím jako kůň. Měli jsme tři krásná kůzlátka, ale žádné z nich jsem neochutnal.

mosoj

Ona ta kráva taky musí mít tele aby dojila.
Jinak je to jalovice !!!!!

terry

Ani nevím, že ji někde v čechách mají.
Pokud mám info, tak v Anglii, Albánii.

Možná jersey.

http://www.kra­vyjersey.wbs.cz/Cha­rakteristika-plemene-jersey.html
Doplňuji:
Předpokládám, že holka nebude na balkoně.
A…mohla bych se pžijet podívat?

Philipww33

Rychlý způsob, jak získat zpět svého milence, bývalého manžela nebo bývalou manželku s jinou dámou, miloval jsem ho celý život, v roce 2021 jsem narazil na svědectví, jak Dr Sacre pomohl muži přivést zpět jeho bývalou manželku, kontaktoval jsem Dr Sacre, Dal mi tu nejlepší radu ohledně vztahu a také seslal kouzlo pro já to bylo 3. února 2021 během 24 hodin byl zpět, dnes jsme šťastně manželé s naším krásným synem, snažte se a bojujte, abyste je získali zpět, pokud je někdy milujete, není chyba, kontaktujte Dr Sacre pro pomoc WhatsApp +2349076034359 nebo e-mailovou adresu sacretempleofpower@gmail.com, ujišťuji vás, že se stane mužem nebo ženou, o kterých sníte každý den
paní Stefanie Wilhelmová

Philipww33

Rychlý způsob, jak získat zpět svého milence, bývalého manžela nebo bývalou manželku s jinou dámou, miloval jsem ho celý život, v roce 2021 jsem narazil na svědectví, jak Dr Sacre pomohl muži přivést zpět jeho bývalou manželku, kontaktoval jsem Dr Sacre, Dal mi tu nejlepší radu ohledně vztahu a také seslal kouzlo pro já to bylo 3. února 2021 během 24 hodin byl zpět, dnes jsme šťastně manželé s naším krásným synem, snažte se a bojujte, abyste je získali zpět, pokud je někdy milujete, není chyba, kontaktujte Dr Sacre pro pomoc WhatsApp +2349076034359 nebo e-mailovou adresu sacretempleofpower@gmail.com, ujišťuji vás, že se stane mužem nebo ženou, o kterých sníte každý den
paní Stefanie Wilhelmová

gobls

Šmarja, co všichni s tím mlékem děláte? Snad i splachujete záchod, nebo co? Já bych viděl jedno nejjednoduší a nejlevnější řešení. Snížit jeho spotřebu. Ostatně člověk není tele a není to pro něj ani zdravé.

kropitko

Terry já nevím jestli si jí pořídíme, leda tu malou, já se kraviček bojím. Jen tak zjišťuji co to obnáší, otázkou je jestli by se to vůbec vyplatilo. Teď necháme za mléko na měsíc cca tak 1500,– No za to nejobyčejnější, asi to nebude nic moc kvalita. NO kdyby bylo levnější tak ho spotřebujeme možná i více. No ale jestli se to vyplatí,,,??

kropitko

No 10000 litrů to je dost, mě stačilo méně,,,,tak 3–4 litry denně,,,

kapka

Tolik dojí koza.

kropitko

Když kozí mléko nám nechutná,,,:-(

kapka

To chápu. Ještě mě napadlo, že mongolská kráva dojí taky prý jen cca ty čtyři litry. Tak nám to tam řekli, když jsem se ptala. Nejsou žádný šlechtěný, tak asi to tak bude. A jsou menší, naprosto nenáročný. Neznají ustájení, nenáročný na pastvu. Ale dovést je, to by asi nešlo, nevím. To jen tak pro zajímavost.

kropitko

Barbakane to si nemyslím,,snad by to mohlo být levnější ne? No hlavně takový pes taky něco stojí a žádné mléko z něj mít nemůžu,, ☹