Anonymous287

Kolik peněz vydělává svářeč?

Moje dcera chodí s mladíkem, který pracuje jakožto svářeč. Tvrdí o sobě, že vydělává 40000Kč. Nějak se mi nechce věřit, že by vydělával tolik penež. Mohl by mi prosím někdo, kdo má přehled napsat, zda je to možné, vydělávat tolik? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na tom jaký svářeč, co svařuje a u jaké firmy. V současné době by nebylo nic neobvyklého kdyby dostával dobrý svářeč 40 – 60.000

Další odpovědi
nyjono

A … pracuje jako zaměstnanec nebo sám na sebe?
V malé nebo velké firmě? Čím svařuje? Jak je šikovný?
To vše + jiné ovlivňuje výši výdělku.

Hlada

Ano, je to možné. Můj blízký příbuzný měl už před 9 lety nástupní plat hned po vyučení bez jakékoli předchozí praxe 30 000, takže věřím, že člověk s praxí bude mít v současné době mnohem víc.

jáára

Těch 40k je takový skoro základ.
Edit: nejsi ze Štětí?

Klaproth

Ano, je to možné.

lindicka4478

Můj chlap jako svářeč všem, kteří se chtějí pustit do sváření doporučuje, aby se před nějakým placeným kurzem podívali na https://www.ar­don.cz/clanek/146/ja­ke-jsou-metody-svarovani-a-jak-se-na-ne-obleci. A prý je to dobré i třeba před pracovním pohovorem. Můžete jako svářeči pracovat delší dobu, ale základní věci, které se učíte ve škole vás po letech praxe prostě jen tak nenapadnou. Berete to jako automatickou věc.