Mucillinka

Kolik mám v nádrži benzinu??

Dobrý den, mám auto Renault Megane, je to už starší auto a už se opravilo a vyměnilo snad úpně všechno..Ale auto mám ráda a pořád slouží..Mám však menší problém s ukazatelem benzinu..Když jedu do kopce, ručička mi ukazuje víc benzinu a když jedu z kopce, tak zase mín benzinu..Je to někdy skoro až o čtvrt nádrže neli víc..Jak je to možné,co to způsobuje?Co je potřeba opravit, a za kolik?Děkuju za odpověďi..

Nejlepší odpověď
Ar

Je to úplně normální jev. Nádrž u Meganu je naplocho a jak se auto naklání tak se i benzín přeleje, dopředu a nebo dozadu. Plovák pak klesne a ukazuje chviklu míň a pak zase víc. Je tam sice takový pístek jako tlumuč,aby ručička ukazatele vyloženě nelétala, ale pokud se jede z kopce(do kopce) tak to stejně klesne (stoupne) pokud je ten „tlumič“ pohybu hladiny už trochu vychozenější tak to bude klesat (stoupat) rychleji. Je to jen čistě mechanická záležitost a ne elektronická.
Pokud by jste zažila éru Škoda 105 (120) tak tam to pro změnu dělalo po projetí zatáčky, Nádrž byla půlená a když se projelo zatáčkou tak buď ručička spadla a nebo vylétla nahoru a to klidně z rezervy až na půl nádrže. Než se hladina zase vyrovnala a benzín protekl do druhé půlky nádrže slabou trubičkou.

Další odpovědi
michalsanda

jedina rada novej plovák nebo mít pořád plnou nádrž

chudst

Kdyz mate plnou nadrz, mate 60 litru. Co to zpusobuje, ze ukazatel klasicky klesa: http://www.po­radte.cz/elek­tronika/5159-jak-funguje-plovak-v-nadrzi-auta.html

edit.: hm, hledal jsem se s tim, co jsem sem napsal snad tri minuty a v podstate to vas problem asi neresi ^^; Jakoze problem by mohl byt v plovaku, ale nevim, jak je to rozbite a nevim, kolik se plati za spraveni – snad vam poradi jini.

Zdroj: http://www.the­answerbank.co­.uk/Motoring/Qu­estion147558.html

mosoj

Není to nic neobvyklého u mého předchozího auta se toto běžně dělo. Sice asi ne v takové míře ale dělo. Je to způsobeno tvarem nádrže a pohybem hladiny v nádrži podle naklonění auta. Plovák to nebude. Není to jenom o snímání polohy plováku ale celé toto je řízené a zpomalované řídicí jednotkou. Je to proto aby se vám při jízdě nepohybovyla ručička ( nebo neustále se neměnily číselné údaje na displeji) podle toho jak šplouchá v nádrži benzín. Všiměte si že po natankování trvá nějakou chvílku než ručička ukáže konečný stav.
Možná že se nějak rozhodila řídící jednotka ale spíš si myslím, že to dělalo od začátku.

roxy52

Já takovéhle věci neřeším,protože mám stále reservu.

tuCZek

Stačí si do nádrže posvítit zapalovačem :)))

PS: TO JE JEN FÓR !!! PROSÍM NEZKOUŠEJTE TO !!!