Rommart

Má tady někdo zkušenosti s přípravky na Odstranění vody z paliva benzínu?

Při tankování paliva u stojanu na čerpací stanici došlo k tomu že jsem nechtěně při otevírání víčka nádrže u Peugeotu 206 si nevšimla námrazy která mi spadla do plnícího hrdla nádrže, a nyní mám problém v tom že i když už jsem od té doby tankovala několikráte, tak mám dle názorů lidí kolem mě asi vodu v benzínu z toho důvodu mi po nastartování chvíli běží motor normálně, pak začnou otáčky motoru skákat nahoru a dolů až pod práh volnoběhu, chvílemi to vypadá, že se motor zastaví úplně. Pokud použiji nějaký dostupný přípravek stane se něco pokud ho dám ve větším poměru než benzín? Díky za rady a nápady. Bohužel na sevis nemám, jsem důchodkyně.

Nejlepší odpověď
cochee

Fungují celkem spolehlivě. Jsou na bázi obyčejného lihu, který je velmi hygroskopický, to znamená, že „tahá“ z okolí vodu, třeba i ze vzduchu vlhkost. Voda je nemísitelná s benzínem, ale s lihem naprosto dokonale – a taktéž líh je s benzínem velmi dobře mísitelný. Je zbytečné vyhazovat kačky za přípravky na odstranění vody, obyčejný líh poslouží velmi dobře. Nejlepší řešení navrhuju toto: Najděte si na svých trasách benzínku (obyčejně to bývají malé „neznačkové,“ ale i například některé Eurooil) a podívejte se, zda mají v nabídce palivo E85 neboli biolíh. Anebo se poptejte známých, jestli ho někde na pumpě neviděli. Pro odstranění vody v nádrži (zvlášť z toho vašeho malého zmrazku) postačí relativně malé množství – naberte třeba 5 litrů (ono by stačilo asi i půl litru 🙂 ). Cena E85 se pohybuje kolem 26,50 (alespoň u nás na severní Moravě). Nemusíte mít strach, že to nepojede, palivo se běžně používá namísto benzínu v neupravovaných autech, já ho třeba tankuju s benzínem v poměru 1:1 až 1:2, sice stoupá spotřeba asi o litr, ale to je vykompenzováno rozdílem cen mezi benzínem a lihem.

Další odpovědi
isteron

Ja som používal asi 20 rokov Velfobin. Ale ten vyjde teraz veľmi draho, lebo sa mieša vo vysokom pomere. Už používam Castrol , prísadu do benzínu. Je to v 500 ml balení, drahší, ale za to sa mieša len v pomere 1 : 1 000.
Napr. jedno tankovanie 30 l benzínu, pridam 25 – 30 ml Castrolu. Jedna fľaša mi na bežné pomery vystačí na celú zimnú sezónu.

vlk samotař

http://aditiva­.heureka.cz/she­ron-aquafobin/ Já dávám toto a nikdy jsem žádné problémy neměl. (dával jsem to v zimě i do motorové pily)

honza19hk

používá se líh.Já ho leju do vzduchových hadic aby v nich nekondenzovala voda a když se náhodou dostane voda do paliva tak ho tam trochu nalej.je hořlavý takže ho motor potom také spálí. Navíc v porovnání s jinými přípavky je mnohem levnější.