Kolik má mít vrtačka otáček, pro vrtání do plošného spoje vrtáky o průměru 0,5 až 1,5 mm?

Nejlepší odpověď
baghira

Platí jednoduchá nepřímá úměra, čím tenčí vrták, tím vyšší otáčky. Při milimetrovém bych jel, co vrtačka dovolí.

Další odpovědi
Hykam

Otáčky se řídí dle vrtaného materiálu. Čím tvrdší materiál tím nižší otáčky.
např. do dřeva zvolíte vyšší otáčky než když budete vrtat kov.
Do plošného spoje bych volil spíše vyšší, otvor v měděné vrstvě je čistší.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.