Kolik je leváků na světě?

Inspirovala mne tato otázka, kdy slavily lidé tento den a někteří i nevědomky.
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/slavite-dnesni-svatek

Nejlepší odpověď
Funna

Je nás jak škaredých psů .-)
Touto otázkou se zabývali četní badatelé. Výsledky jejich práce byly leckdy velmi rozdílné. Někteří tvrdili, že leváků je velmi málo, kolem 1%, jiní udávali číslo značně vyšší, až přes 30%. Většina se drží průměru a odhaduje počet leváků na 15%.
…třeba u nás v práci je nás 30%…v početné rodině rodině 5%…

Další odpovědi
anonym

Tak jenom přihodím nějaké levácké zajímavosti.
http://www.national-geographic.cz/de­tail/10-faktu-o-levacich-ktere-jste-netusili-26964/

baghira

Podle wikipedie kolem 10%

kobranek

Já jsem levák. Takže plus 1%. Mělo by jich být 10, 4%

anonym

Vlku z lesa, opravdu odkaz zajímavý, ani jsem pár věci nevěděl, díky, akorát nesouhlasím s tou doktorkou, píšu, jinak bych tu nemohl fungovat a od píky Jako zásahový hasič) jsem se vymakal až na ved. výuky (v OUPO MV ČR)

anonym

Děkuji. Na National Geographic bývají často zajímavé články.

anonym

tak jsem levák. Velká výhoda, třeba v pinčesu, kdy jsem si přehazoval pálku z ruky do ruky podle potřeby a soupeř byl v šoku nebo u T-148 byl vývod na vzduch za spujezdcem a praváci měli problém našroubovat vzduch. hadici. No, leváci ví své.