Katrous

Kolik je 1g na dkg

odpovzte pls

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Opět ty domácí úkoly-chjóó.
Jen ti poradím, že g je gram, což je jednotka soustavy SI, je to jedna tisícina základní jednotky hmotnosti.
dkg je odvozená jednotka, není oficielně v soustavě SI-tedy není základní jednotkou. Její název je dekagram a je destinásobkem odvozené jenotky soustavy SI tedy gramu.

Další odpovědi
quentos

gram je menší než dekagram, je to jedna destina dekagramu. Jinými slovy:
1 dkg = 10 g
1 g = 0,1 dkg

Je to poněkud atypické a matoucí, neboť předpona „deka“ znamená deset, a přitom má kilogram dekagramů 100. Ověřeno ve zdroji, sice je v maďarštině, ale tyto jednotky jsou mezinárodní, takže čísla hovoří jasně

Zdeny: to je tedy právě 100% blbě

Zdroj: hu.wikibooks.or­g/wiki/Szakác­skönyv/Alapok/Je­lek

anonym

1 g = 0.1 dag (dekagram)
1 dag = 10 g

už na takto triviální úlohy stejně jako ty nepoměrně složitější lze použít www.wolframal­pha.com, doporučuji vložit do záložek.

člověk

žeby 0.1
jen nevím co je pls,nebo pis,to vím má to něco společného s vyměšováním

zdeny

🙂 asi jsem podržel o chvilku dýl tu nulu 🙂 , jasně že ano . sorry