Zvědavý

Kolik je 1 km kilometrů čtverečních?

Když je něco veliké dejme tomu 572 km2 tak kolik je to vlastně kilometů na DÉLKU?? díky

No jen tak to je přesná velikost ostrova Man a mě jen zajímalo jak je dlouhý a to už jsem si našel. Dík za snahu.

Odpovědi
zjentek

Kilometr mně přijde jako délková míra a ne jako plocha prostoru.

Drap

Otázka je zmatená. Nelze jednoznačně odpovědět. Je obtížné vysvětlovat někomu, kdo neví, co je kilometr čtvereční. Tak je to třeba pruh dlouhý 572 km a široký 1 km anebo taky třeba pruh 286 km dlouhý a 2 km široký anebo taky pruh dlouhý 57,2 km a široký 10 km.

Kepler

Km čtvereční je plošná míra, km délková. Pokud si to zjednodušíme na obdélník, tak plocha je součinem obou stran. 572 km2 může vypadat jako 57,2 × 10 km, nebo taky jako „nudle“ 572 m x 1000 km.

Kepler

To je v pr…, než to tam nadatluju, už jsou tam dva další. Někdy je být rychlý lepší, než být chytrý 🙂

zjentek

No dovol? Já jsem rychlý dost!

kapka

To se mi stava často… :)