Andariel

Fyzika – průmerna rychlost auta

Automobil jede hodinu po dálnici průměrnou rychlostí 100 km.h-1, pak půl hodiny po silnici průměrnou rychlostí 60 km.h-1. Jaká je celková průměrná rychlost automobilu?

Nejlepší odpověď
Jose1f

Ahoj Andarieli,
rád ti napíšu, jak bych na to šel já.

Když auto jede po dálnici jednu hodinu průměrnou rychlostí 100 km za hodinu, tak za tu hodinu ujede 100 km. Když potom jede ještě půl hodiny průměrnou rychlostí 60 km za hodinu tak za tu půlhodinu ujede dalších 30 km. Celkem tedy ujede 130 km a bude mu to trvat 1hod 30 min, čili 1,5 hod.
Pojede tedy celkovou průměrnou rychlostí
130/1,5 = 1300/15 = 86,67 km/hod.

A je to. Ahoj.

Další odpovědi
briketka10

domácí úkoly tady nepočítáme opiš si to ráno ve škole..
existují vzorečky máš se je pilně učit..

my jsme jiný server 😁

mosoj

Správně odpověděl Jose1f.

Jenom upřesním úvahu.
Rychlost je vždy ujetá dráha za nějakou jednotku času.
Máš to i v tom vyjádření rychlosti km / hod
( kilometry za hodinu) To lomítko je vlastně zlomková čára a je to naznačené dělení tak jako záporný exponent hod-1.

Takže si stačí vypočítat dráhu jakou ujelo auto za celou dobu jízdy ( to jak vidíš není problém) a dobu jak dlouho tu dráhu auto jelo ( v hodinách). Pak již jenom provedeš to naznačené dělení km / hod a je to.

Conchus

Velmi živě souhlasím, že tu nejsme kvůli poradenství pro základní školu.

Maussy

A o jakém průměru to hovoříme? Průměrů existuje celá řada..