dust8

Kolik by měl podle vás stát budoucí výlet do vesmíru?

Nejlepší odpověď
elkon

To záleží na mnoha okolnostech. Např. kdo to bude zajišťovat a jaké bude mít ta firma náklady.

Další odpovědi
Drap

Tak kolem miliardy

mosoj

Nic. K čemu? Zakázat! Proč by měli zbohatlíci likvidovat pro svoji zábavu životní prostředí! To je keců o ekologii. Prostě člověk je nepoučitelný a sám se zlikviduje. Jen si to přiznat.

podger

elkon má pravdu.
Cena se odvíjí zejména od formátu zboží, cílové destinace, frekvence startů (velikost cestovky), a spousty nejmenovaných kriterií

Pro přibližnou orientaci v současných cenách:
1kg x nízká oběžná dráha = tisíce USD
1kg x geostacionární dráha = desetitisíce USD

V budoucnosti bude k dispozici vesmírný maglev Gen-1 StarTram:
1kg x nízká oběžná dráha = 50 USD

Jenom ta představa budoucnosti, až se budou debílci vystřelovat kanonem do vesmíru po kilovejch kostkách („páč na to mají“ ), mne naplňuje optimismem