kulichuck

Je vesmír opravdu nekonečný?

Chtel bych vědet váš názor 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

je nekde ve vesmiru zivot tvoreny zelenymi muzicky s antenkami na hlavach ?

kdo vi … tahle temata nejsou otázkou víry, přesvědčení. A holá fakta neznáme, jen spoustu teorií.

////

kdyz pujdete po povrchu Zeme stale jednim smerem… muzete ji takhle obihat kolem dokola az do skonani veku, je povrch zeme nekonecny ?

Třeba stále vidíme vesmír úplně špatně …

Další odpovědi
kropitko

Nejste sám koho to trápí

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nekonecny-vesmir
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nekonecny-vesmir-nebo-ne
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-pred-koncem-nekonecneho-vesmiru
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-vi-ze-vesmir-je-nekonecny
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/a-je-neco-za-nekonecnym-vesmirem

atd,,stačí si do toho nahoře zadat slova „nekonečný vesmír“,,,

anonym

Teorie – ale nikdo nic neví.
CO se považuje za vesmír?
Soustavy hvězd,planet,ga­laxií – tedy hmoty?
Nebo prostor,do kterého se vše rozpíná?
Někdo,někdy,někde řekl:„Vesmír je konečný,ale bez hranic“.
Vlk se nažral,koza..­.......
Anebo ne.
Co se stane v daleké budoucnost? Od doby svého vzniku velkým třeskem se vesmír rozpíná a chladne. Dnes panují mezi vědci převážně dvě teorie budoucího vývoje:

Teorie otevřeného vesmíru – podle této teorie se bude vesmír rozpínat navždy. Bude stále větší a větší, a galaxie se postupně rozptýlí.

Teorie uzavřeného vesmíru – časem se může stát, že se rozpínání vesmíru zastaví a vesmír se začne naopak smršťovat. Nakonec se veškerá hmota a energie mohou soustředit ve velkém krachu (Big Crash) – opaku velkého třesku. Tento zvrat by mohla způsobit jediná síla – a sice gravitace.

Jeden fakt možná stojí za povšimnutí – totiž – od doby,kdy upálili Bruna,což není zas až tak dlouhá doba,se zásadním způsobem změnil Svět,tedy náš pohled na něj.
Jsme někdy jak malé děti,keré zasvěceně diskutují o tom,jak opravit jaderný reaktor.

Terryle

Toť otázka :)
Ona je věc, jak se to bere? Jestli vesmír je fakt nekonečný (tzn. nemá hranice), nebo se jen neustále rozšiřuje (takže hranice má, ale ty se stále obrovskou rychlostí posouvají), takže jich nikdy nedosáhneme a nezjistíme, co je za nimi. „Snad vesmír nad vesmírem, snad lístek na věčnost…“ doplnil by mě možná Jarek Nohavica…
Takže jo, pro mě (a pro lidstvo :o) vesmír prakticky nekonečný JE.

Nedivím se, že nad tím tolik lidí dumá, je to fascinující představa. Já z představy nekonečného vesmíru, který byl nejdřív NIC (nic nejde představit!), pak NIC vybuchlo (na nicu nemá co vybuchovat!) a bylo z něj NEKONEČNO, který se navíc zvětšuje, utrpěla kdysi svůj vůbec historicky největší a nejdelší záchvat smíchu :o) A ne, neměla jsem ani flašku, ani brčko, bylo mi asi dvanáct a v té době ještě bývaly děti slušný :o)

budulínek

Samozřejmě, vesmír je nekonečný ve smyslu jeho velikosti nebo délky.
Podotýkám, že také čas je nekonečný.

poa.li

Myslím, že nekonečno chápané z našeho pohledu se na vesmír nedá aplikovat… Mimoto vlastně ani nevíme, co to ten vesmír vlastně je…