Pavel CZ

Kočka a pes?

Máme doma kocku a chceme si poridit psa. Mate s tim nekdo zkusenosti? Bojime se, aby pes kocku nezakousl, ikdyz bude jeste stene.

Nejlepší odpověď
LuciJe

Obecně to problém není, ale pes by měl být mírumilosvějšího plemene. Vysvětlovat rotvailerovi či některým „ostřejším“ pracovním psům, že kočička je kamarád by se mohlo minout úspěchem.

Další odpovědi
Attack-design

nebojte určitě si zvyknou, na malé štěně ale dávejte pozor nenechávejte ho o samotě s kočičandou, já mám doms 2 psy labradora a voříška, a 2 čičičandy, jedno je malé kotě a všichni si spolu hrají, někdy je to až k zbláznění, zvyknou si, štěne si nebude potřebovat zvyknout ale kočička ano, dejte jim čas, ti naši taky na sebe ze začátku prskali

Lencis

Soužití psa a kočky není problémové, ale na pár zádrhelů dojít může.

Není samozřejmě problém, když spolu oba vyrůstají…

Není ani problém když máte psa a pořizujete kočku… psy jsou velmi přizpůsobivý a pokud je máte dobře vychované jste doma vůdcem smečky vy a pes se zkrátka podřídí a vezme kočku na milost. Většinou se naopak stane dominantní kočka 😁 (tak to bylo i u nás, než nám chuděra pejsek umřel, dobrman ze kterého šel strach ale od kočky se nechal vyhodit od misky i z pelechu 😁… a u našich je ten stejný model.)

Problém by však mohl nastat v případě který popisujete. Kočka vnímá postaení v rodině jinak než pes, kočka má pocit že je pánem domáctnosti a psa bude vnímat jako vetřelce.
Neříkám, že to je nemožné, ale rozhodně to nebude úplně jednoduché. Zvláště pokud je už kočka starší. Může se stát, že dojde ke změnám chování, zvláště kocouři a to i ti nejvychovanější začnou tropit šílené věci… i po kastraci značkovat, libovolně po bytě konat svoji potřebu atd… kočky jsou prostě své… vím o čem mluvím… z toho našeho „miláčka“ už mi někdy vstávají vlasy na hlavě !

pecas

co já mám zkušenost tak kočka bude pár dnů na štěně sičet co se týká plemene tak když nepřeroste kočku tak budou určitě kamoši

Dandi

Přítelkyně má kočku i psa a bez problémů. Jde hlavně o to, zda-li jsou spolu zvířátka od malička, nebo ne.

Barunna

Máme zlatého retrívra a na kočku byl hodný, chtěl si hrát. Hůř to kupodivu snášela kočka. Ale to byly jen návštěvy, sami kočku nemáme. Myslím ale, že by to neměl být problém, pokud je pes mírumilovný a přátelský

Kajolka

Taky určitě doporučuju mrknout na tento web https://www.chra­nime-psy-proti-klistatum.cz/. Je tam užitečný info o tom, jak chránit pejsky.

Sabulak

Čau, hledám info a možná i doporučení na tablety proti blechám. Máte prosím tip? Díky moc.

walerianecek

Nám veterinář píše tabletky od zoetis. Optej se na ně u vašeho vet. Jsou super, nám se osvědčily nejvíc.