Nikolka537

problém se psem

zdravím lidi, mam takový problem mám kříženeho zlateho retrívra má 7 měsícu. Kupovala jsem mu levnějí granule byl v pořádku a najednou to začal všechno zvracet tak sem mu koupila dražší pedigree. On to sežere a potom to zase cele vygrca… nevíte co mu mám koupit? Ptám se vás jestli ste měli někdo podobný problém a ne abych si zašla k veterináři tak díky za odpovedi.

Nejlepší odpověď
anonym

Problém nebude v granulích a jejich kvalitě, ale v metodice krmení, v tobě a nejméně v psovi. Nechutenstvím pes asi netrpí, když granule sežere a vyzvrátí je až následně. Pokud je pes pravidelně odčervován ( do třech měsíců každých 14dní, od třech měsíců do půl roku jednou měsíčně a od půl roku cca jednou za 4–6 měs.) a pokud máš jistotu, že pes nepozřel venku něco nevhodného (to nemá asi na 100% nikdy) a jestliže potíže přetrvávají, zkus nasadit krátkou dietu. Psovi dávej jen vodu nebo vývar s rýží po dobu 1–2 dny. Jestli pes nemá průjem, můžeš dělat chybu už při krmení. Kříženec sedmiměsíčního retrívra je poměrně vzrostlý a hrozí mu torze žaludku. Retrívři také navíc bývají dost hltaví! Bude proto vhodné přistoupit k preventivnímu opatření. Psí miska by neměla stát na zemi, aby se pes nemusel při krmení příliš sklánět. Jednak může zhltat hodně vzduchu a navíc hrozí zmíněné přetočení naplněného žaludku. Misku dej na nějaký podstavec, prodávají se i speciální stojánky. Po krmení by měl pes mít 2–3hod. klidu bez možnosti běhání a skákání (zavřít do kotce) Krmení by mělo být rozděleno na 2–3 dávky denně a co pes nesežere během 15min. to mu odebereme. Pes má mít volný přístup pouze k vodě. Také můžeš psovi granule předem namáčet, protože pro trávení dehydrovaných granulí pes potřebuje hodně vody (zvl.v létě) slin, žaludečních trávicích šťáv ap. což není zrovna ideální. V létě pes zbytečně moc pije . Naopak v zimě, je-li pes ubytován venku, je velmi vhodné podávat psovi granule také namočené, ale v horkém vývaru nebo vodě a podávat psovi ještě teplé. Pokud pes bude i nadále mít jakékoliv obtíže, k veterináři stejně budeš muset. S kvalitou granulí si zatím nedělej hlavu, u nás se říká „o tom- potom!“

Další odpovědi
Lucijej

A to zvrací jenom granule nebo všechno, co sežere? Jestli mu dáváš jenom granule a ty pak vyzvrací, tak je očividně nemocný a to může mít všelijaký příčiny. Tady žádný telepat není.

BANAN93

můj pes měl spíš občas průjem – zvracení se dostavovalo když žral venku trávu – nebo kousal nějaký klacek … myslím že bys měla jít k veterináři pro odčervovací tablety
Doplňuji:
Když jsem se ptal veterináře na granule, tak mi doporučil pytel za 2500 Kč který mojemu vlčákovi vydrží asi na 10 dní (což je trošku šílené) kupovali jsme mu i specialní žrádlo z velkoskladů „propesco“, tam stálo 1000 kč a vydrželo skoro měsíc a je to americké výroby používané pro K9 (amerika si váží svých služebních psů, takže asi nejlepší volba) jinak občas když dojde použiji i levnější značky a smíchám to s konzervou, nebo psím salámem

Bedy

Pedigree jsou snad nejhorší granule, co existujou. Jsou příliš slané, obsahují prý i nějaké návykové látky a mají nízkou výživovou hodnotu.

Zkuste granule značky Brit, ty jsou kvalitní, žel jsou i dražší. Kdybyste chtěla něco dostupnějšího, zkuste Friskies a nebo v Kauflandu se dají sehnat granule Impuls, které za tu cenou jsou dobré.

Doporučuju ještě dávat psoj nějaké maso – například u řezníka si říct o vepřové kosti (dávají je někteří i zadarmo) nebo když jíte kuře, tak ty vychladlé chřupky mu dát…

pusinka50

Chtěla jsem napsat to, co napsal Bedy. Pedigree, Darling či Propesco, všechno je to stejný hnůj. Kupuji v Pet Centru granule od Brit a kupuji Lumb+Rice (jehněčí s rýží), 1 kg za 99 Kč, mají i větší balení. Jehněčí s rýží kupuji proto, protože po kuřecím měl můj pejsek průjem, hovězí mu moc nechutnalo a všelijakým MIXům druhů mas nevěřím. Konzervy jsou ještě horší.
Když má tvůj pes zažívací problémy, je to ze žrádla, takže kupuj menší množství tak dlouho, až najdeš značku, po které nic pejskovi není.
Pakliže by měl problémy po všech vyzkoušených granulích, znamenalo by to, že nesnáší granule a musela bys mu dávat vařené jídlo.

terry

Nemusí to být granulemi. Zkus mu uvařit rýži, dej tam trochu masa pro ochucení.
Může být nemocný.
Veterinář by asi byl dobrý.

Jajix

Dobrý den, no teda žasnu nad tím co tady čtu!!! Jak někdo může krmit psa takovými odpornými granulemi? Friskies,pedigree atd.. jsou šílené šitky, stačí otočit pytel a kouknout na složení mimochodem ani žádný veterinář Vám nedoporučí žádnou z těchto značek. Zkuste juknout na značku Brit premium nebo care! Jinak co se týče toho zvracení určitě bych nasadila 1–2dny dietu + udělat slabý černý čaj (zklidňuje žaludek i při průjmech), můžete lehce přisladit glukopurem nebo medem. Pokud problém bude přetrvávat stejně budete muset za vetem. 🙂

KlárkaT

Granule Pedigree opravdu nejsou nejlepší volbou. Já krmím psa K9 anebo Britem