paul1

Co může být našemu psovi?

Dobrý den,
prosím o radu – náš pes včera náhle začal bolestivě knučet. Delší dobu se nic neděje, potom náhle na pár vteřin
zakňučí, spíše až zaječí. Potom zase jako kdyby nic, trošku běhá a chodí. V kostech to asi nebude, nekulhá. Spíš to
vypadá na zápal močového měchýře, protože při tom zaječení udělá skoro vždy malou loužičku. Dal jsem polovičku
paralenu, vypadá to, že mu to pomohlo. Ale to trvá tak cca 2 hodiny a vše se opakuje. Dal jsem mu trochu brusinek,
to moc nechce, uvařil jsem mu urologický čaj, tak uvidíme. Máme ještě doma aspirin, nějaké bylinky vlastní výroby,
např. řepík, kořeny pýru a jiné. Má někdo prosím zkušenosti s tímto problémem? Jde o to, že bydlíme na vesnici,
k veterináři daleko a chtěl bych to nějak vyřešit takovou první pomocí do zítřka. Děkuji za radu.P.

Brusinky proto, že působí dobře na močový měchýř-tedy vím o tom, že u lidí – u psů nevím, zkouším. Teď mu vaříme čaj z pýru. Také jsme mu
naordinovali tři dny v teple u roty (jak to bylo kdysi na vojně). K
lékaři, pokud se to nezlepší, zítra skočíme.

Nejlepší odpověď
jáára

Nekrm psa paralenem ani aspirinem! Už vůbec nezkoušej brufen.
Proč brusinky?
Zajdi k veterináři – zítra

Další odpovědi
terry

Jak tě napadl nemocný močový měchýř? Čůrá bolestí. Při bolesti svěrače snadno povolí.
NEMŮŽEŠ léčit psa stejně jako lidi. Paralen je proti vysoké teplotě pro lidi.
Brusinky působí i u lidí pouze podpůrně. Čaj z bylinek pít nebude > není to člověk.
NECHTE HO V KLIDU, DÁVEJTE NA NĚJ POZOR. HLÍDEJTE HO.
Pokud nemůžete na veterinu dnes, neodkládejte to a jeďte hned zítra.