procsy122

knihy na léto

Na léto si chci nakoupit knihy mam rada puberťácké zatím sem četla stmívaní a školu noci mam rada knížky o upírech a jiných potvorách neznáte další

Nejlepší odpověď
tom004

Já si vozím knihy i na dovolenou,takže nejen před ní,zajdu do antíku,a tam si vyberu za pár korun,podle „chuti“.

Další odpovědi
anonym

Nech se inspirovat tady:

Zdroj: http://www.da­tabazeknih.cz/in­dex.php?stran­ka=knihy&gid=32&u­gid=92&dle=

Lucy

Mrazení (vlkodlaci), Váhání (vlkodlaci), Temný anděl (vampyrus), Vampýrská akademie (upíři), Poselství jednorožců (elfové, jednorožci atd..), Křišťály moci (elfové)

Ravenne

Tak zrovna tyhle knihy ráda nemám, ale v knihkupectví jsem viděla Vampýrskou akademii, to by se ti mohlo líbit.

Ella

Eragon – 3. díly – draci, elfové atd,
Vampýrská akademie- název mluví sám za sebe ;),
série Mediátor od Meg Cabot – středoškolačka, která dokáže komunikovat s duchy a jeden se jí zabydlel v pokoji ;) jsou tenké knížky, je jich šest a mě se to moc líbilo,
sága Vznešení mrtví od Hendee Barb, Hendee J. C. – damhir Magiera a poloviční elf Lesil ještě s dvěma dalšími hledají Magieřinu rodinu a přitom se vypořádávají s upíry, čaroději a různými zloduchy,
knížky o Drakulovi od Jenny Nowak,ale tak 15+,
sága Tetováni krví – to je o příšerách – děti ze sirotčince si vybírají lidé a nabídnou jim povolání a kluk (s dívčím jménem) se má stát Lampářem – rozsvěcet a zhasínat lampy na úseku jeho cesty, ovšem všude kolem jsou příšery, které nejsou příliš přátelské, jsou tam i něco jako čarodějové atd,
nevím jestli znáš seriál True Blood z HBO, ale je to podle knížek Pravá krev – servírka Sookie, která umí číst myšlenky se v zapadlém městě seznámí s upírem Billem a dozvídá se o sobě spoustu divných věcí, jsou tady měniči podoby, čarodějové, voodoo, upíři žijí mezi lidma a živí se tzv. syntetickou krví, kterou si kupují v obchodech – píšu podle seriálu, který začal být od druhé třetí řady pořádně zvrhlý, knížky jsem nečetla,ale seriál je prý lepší (ale tak abych nic nezatajila =D), tady taky tak 15+! občas možná až 18+… to je pro takové starší puberťáky =D
Hobit, aneb cesta tam a zase zpátky od Tolkiena =) je to takový předpříběh k Pánovi prstenů – jak Bilbo našel prsten a co všechno zažil
Darren Shan Saga – kluk D. s kamarádem jdou do Cirkusu kde je spousta „zrůd“ a taky jeden upír, který z Darrena udělá svého pomocníka…

Tak snad se ti něco bude hodit – nejvíc doporučuji Mediátora, je to puberťácké až až ;)

LeeLee

Becca Fitzgerald – Zavržený, Crescendo ( 2. díl )
Krásní mrtví
Proč? 13× proto
Upíří deníky

baghira

Série o Mercedes Thompsonové od Patricie Briggsové (doufám, že jsem ta jména moc nezkomolil)